Neckermann: Styczeń z 40-procentowym wzrostem

Newseria Biznes

Letnia oferta dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, jest o 40 procent wyższa niż rok temu – wynika ze statystyk biura podróży Neckermann

– Choć do lata jeszcze kilka miesięcy, to właśnie początek roku jest czasem dużego ruchu w biurach podróży. Właśnie w styczniu klienci rezerwują wakacje, korzystając z najwyższych zniżek, sięgających nawet 30–35 procent. Notujemy ponad 40-procentowy wzrost (rok do roku) klientów, którzy zarezerwowali już wakacje – opisuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Jak wyjaśnia, początek roku to okres atrakcyjnych ofert first minute. Oprócz zniżek klientów przyciąga szeroka oferta wyjazdów. – Warto pomyśleć o rezerwacji teraz, kiedy ceny są najniższe. Tym bardziej że ceny imprez turystycznych, szczególnie w tych najpopularniejszych kierunkach, są o kilka procent wyższe niż w roku poprzednim. Nie wpłynęły na to waluty, które są w miarę stabilne, lecz wzrost cen ropy naftowej, który rzutuje na ceny przelotów – wskazuje Magda Plutecka.

Z danych Travelplanet wynika, że niezmiennie największym zainteresowaniem wśród polskich turystów cieszy się Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy i Chorwacja.

– Mapa najpopularniejszych miejsc wypoczynku zmieniła się, a obok walorów wypoczynkowych czy ceny szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo, które decyduje o wyborze miejsca wypoczynku. Hity sprzedaży lata, jak Bułgaria, wyspy greckie, Chorwacja czy Hiszpania, są częściej wybierane przez klientów z innych krajów europejskich, którzy są bardziej zapobiegliwi i wcześniej rezerwują wakacje niż Polacy – tłumaczy Magda Plutecka.

Jak wyjaśnia, zagrożenie terroryzmem osłabiło popyt na wyjazdy do krajów Afryki Północnej. Gorzej sprzedaje się także Turcja, którą w 2016 roku wybrało zaledwie kilka procent wyjeżdżających na wakacje (dla porównania, w 2015 roku było to 20 procent). Turyści poszukują więc alternatywy. W tym roku może to być włoska Sycylia lub Bałkany. Kraje bałkańskie przyciągają turystów nie tylko pięknymi plażami, lecz także stosunkowo niskimi cenami. Tygodniowe wakacje all inclusive w Bułgarii można kupić za 1,2–1,3 tysiąca złotych.

W atrakcyjnej cenie można znaleźć także ofertę w Chorwacji. Jak podkreśla rzeczniczka Neckermann Podróże, tygodniowe wakacje w Chorwacji w apartamentach bez wyżywienia to koszt od 106 złotych od osoby, a w hotelu z pełnym wyżywieniem od 500 złotych od osoby.

Polscy klienci Neckermanna mają coraz wyższe oczekiwania co do sposobów wypoczynku, dlatego rośnie popularność ofert przygotowywanych dla poszczególnych grup klientów, m.in. dla seniorów. Ceny tego typu ofert zaczynają się od 1,3 tysiąca złotych od osoby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy minister od turystyki przychodzi z NIK

Dariusz Rogowski, dyrektor departamentu kontroli w Ministerstwie Sportu i Turystyki, obejmie w poniedziałek stanowisko ...

Rainbow pozyskał inwestora do budowy hoteli w Grecji

Należąca do biura podróży Rainbow grecka spółka White Olive Hotels dostanie 9 milionów euro ...

Polacy rezygnują z wakacyjnych wyjazdów

Przed epidemią nieco ponad 6 procent Polaków nie zamierzało nigdzie wyjeżdżać w czasie wakacji, ...

Betlej: Mylące dane wyprowadziły touroperatorów na manowce

Informacje Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego o klientach biur podróży potwierdzają, że statystyki systemu rezerwacyjnego MerlinX ...

Hotelarze z Balearów szukają pomocy po upadku Cooka

Hotelarze proszą rząd Balearów o pomoc w pozyskiwaniu przewoźników i touroperatorów, którzy mogliby przejąć ...

Lotnisko Chopina: Takiego lipca jeszcze nie było

Ponad 1,9 mln pasażerów obsłużono na Lotnisku Chopina w pierwszym miesiącu wakacji. Rok wcześniej ...