Niemcy: W turystyce się nie dorobisz

Pixabay

Przeciętny Niemiec zatrudniony w branży turystycznej zarabia o 10 procent mniej niż przedstawiciel jednej z pozostałych 61 grup zawodowych – podaje hamburska firma Compensation Partner

Z badania wynika, że w Niemczech pracownicy turystyki nie należą do dobrze wynagradzanych. Dla części z nich sytuacja nieco poprawi na najbliższych miesiącach, kiedy w życie wejdzie porozumienie zawarte między Niemieckim Związkiem Turystycznym DRV i związkiem zawodowym Verdi. Nowa regulacja dotyczy jednak tylko 100 firm, które są zobowiązane do wypłacania pensji zgodnych z taryfami płac. Zmiany obejmą więc około 15 tysięcy ludzi spośród 70 tysięcy zatrudnionych w Niemczech w tej branży.

Po 1 kwietnia średnie pensje w biurach objętych porozumieniem zostaną podniesione o 1,5 procent. Dodatkowo zatrudnieni otrzymają w styczniu i lipcu jednorazowe wypłaty w wysokości 0,5 procent od rocznych dochodów. O 75 euro miesięcznie więcej dostaną też stażyści.

Z zestawienia prezentowanego przez portal Travel Talk, które zostało przygotowane przez związek zawodowy Verdi, wynika, że od 1 kwietnia osoby pracujące w sprzedaży, będą zarabiać brutto od 1626 euro (najniższe wynagrodzenie) do 4032 tysięcy euro miesięcznie. Przy najniższej stawce mowa o osobach rozpoczynających dopiero karierę w turystyce, zatrudnionych przykładowo jako pomoc w biurze agencyjnym czy pracownik call center z ograniczonym zakresem obowiązków rezerwacyjnych. Najwyższe stawki dotyczą między innymi kierowników biur zatrudniających co najmniej 25 pracowników czy szefów działów. U touroperatorów zarobki przedstawiają się podobnie i oscylują między 1686 a 4181 euro miesięcznie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Loty z Kalifornii ucieszą Polonię

Uruchomienie bezpośredniego połączenia między Warszawą a Los Angeles ułatwi Polonii wizyty w kraju, ale ...

Chińskie piosenkarki w polskich Tatrach

Ponad 140 osób chińskiej ekipy telewizyjnej zjechało do Zakopanego, żeby nakręcić odcinek reality show ...

Na hamburgera z pistoletem przy biodrze

Lauren Boebert otworzyła w 2013 roku z mężem Jasonem bar pod nazwą Shooters Grill ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...

Fot. knesset.gov.il

Asaf Zamir nowym ministrem turystyki Izraela

Były zastępca burmistrza Tel Awiwu Asaf Zamir objął stery Ministerstwa Turystyki Izraela. Asaf Zamir ...

Przejrzystość ofert nie na rękę liniom lotniczym

– Linie lotnicze nie chcą, żeby ich oferty dały się łatwo porównywać – mówił ...