Paros – nowa wyspa w ofercie Grecosa

Malownicza Malowniczo wtopione w krajobraz miasteczka to jeden z atutów Paros. Na zdjęciu Naoussa. Fot. materiały prasowe.

W maju przyszłego roku pierwsi klienci polecą na wakacje na wyspę Paros – nową w ofercie biura podróży Grecos.

Paros to jedna z wysp archipelagu Cyklady, leży między Santorini a Mikonos. – Wyróżnia się biało-niebieską zabudową i urokliwymi piaszczystymi plażami – wyjaśnia rzecznik Grecosa Adam Górczewski. – Zbliżona architekturą i ukształtowaniem do sąsiadek, ale jednocześnie oferuje spokojniejszą atmosferę w porównaniu z dwoma najczęściej odwiedzanymi miejscami na Cykladach. Dlatego to miejsce szczególnie polecane osobom szukającym prywatności, często wybierane przez pary.

Grecos zabierze klientów samolotem raz w tygodniu na Santorini, a stamtąd promem na Paros. Podróż morska potrwa półtorej godziny. W systemach rezerwacyjnych touroperator umieścił na razie pięć niedużych hoteli na Paros, o standardzie od dwóch do czterech gwiazdek. Planuje jednak zwiększyć ich liczbę.

CZYTAJ TEŻ: Grecja gotowa na promocję lata

Co można robić na Paros? Jak zapewnia Górczewski, na wyspie można spędzać czas aktywnie, korzystając z dobrych warunków do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. – Rodziny z dziećmi doceniają z kolei piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą – zachwala.

Wśród największych atrakcji wyspy jest kościół Panagia Ekatontapiliani, nazywany Kościołem Stu Drzwi. Świątynia w Parakii, stolicy wyspy, jest uznawana za najważniejszy bizantyjski zabytek w Grecji. Przewodniki zachwalają również Dolinę Motyli, która latem zapełnia się malowniczymi owadami. To jedno z dwóch, obok Rodos, takich miejsc w Grecji.

Górczewski dodaje, że śladów historii warto szukać w Marathi – z tamtejszych kamieniołomów już w starożytności wydobywano marmur. – Z kolei miłośników cykladzkich zachodów słońca usatysfakcjonuje wieczór w miasteczku Naoussa, w którym można zobaczyć też zamek i fort wenecki z XV wieku – dodaje.

Ze względu na położenie, Paros jest też dobrą bazą wypadów na sąsiednie wyspy: Naksos, Santorini i Mikonos, a także niewielką Antiparos.

Paros jest dwudziestym pierwszym kierunkiem w programie Grecosa, licząc z Cyprem i dwoma częściami, wschodnią i zachodnią, Krety.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Warszawa w oczach turystów: 8,18 punktu na 10

Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Historii Żydów Polskich – to najwyżej oceniane ...

W Dubaju zapowiada się wielkie sadzenie drzew

W Dubaju powstanie największy park miejski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego powierzchnia będzie o ...

Turkish Airlines ukarany w Nigerii

Od 16 grudnia turecki przewoźnik Turkish Airlines nie ma prawa latać do Nigerii. Powód? ...

Apartamenty we Wrocławiu – TOP 10 aparthoteli w centrum miasta

W 2017 roku do Wrocławia zawitało 5 milionów turystów. Odwiedzający wydali tu wtedy prawie ...

Krakowskie lotnisko – prawie 20 procent wzrostu

W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 514 tysiące pasażerów, o 19 procent więcej ...

Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Znana piosenkarka polska, Czeszka z pochodzenia, Ewa Farna namawia rodaków do odwiedzania w weekendy ...