Andryszak: Wyższe ubezpieczenie to droższe wycieczki

Fot. Filip Frydrykiewicz

Upadek Thomasa Cooka pokazał, że w Niemczech klienci nie są wystarczająco chronieni. Rząd chce podnieść obowiązkowe zabezpieczenia, co zdaniem prezesa TUI Deutschland Marka Andryszaka przełoży się na cenę wycieczek.

Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak odniósł się do toczącej się w Niemczech dyskusji na temat konieczności zwiększenia obowiązkowej gwarancji touroperatora na wypadek niewypłacalności.

Cytuje go na swojej stronie internetowej „Neue Osnabrücker Zeitung”. Prezes twierdzi, że jeśli organizatorzy będą musieli płacić za większe zabezpieczenia, imprezy turystyczne podrożeją. – Klienci zaczną mówić, że wyjazdy zorganizowane są dla nich za drogie. Naprawdę żadna inna transakcja nie jest tak dobrze zabezpieczona jak wycieczka z touroperatorem – zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Thomas Cook zostawił 9 miliardów funtów długu

Plan podniesienia ubezpieczenia to pokłosie upadku Thomasa Cooka. W Niemczech obowiązuje maksymalna kwota, niezależna od wielkości biura podróży – 110 milionów euro. Tymczasem szkoda, jaka powstała w wyniku bankructwa koncernu, znacząco przekroczyła tę kwotę. Towarzystwo ubezpieczeniowe Zurich wyliczyło, że łącznie klientom trzeba będzie zwrócić 287,4 miliona euro. Brakujące pieniądze mają pochodzić z budżetu państwa.

Marek Andryszak mówi, że kiedy przygląda się obecnej strukturze rynku wyjazdów zorganizowanych bez Thomasa Cooka, nie widzi zagrożenia podobnymi incydentami na tę skalę. – TUI jest ekonomicznie zdrowym przedsiębiorstwem, i uważamy, że obecne ubezpieczenie jest wystarczające – twierdzi.

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowa gwarancja Itaki

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UFO wstrzymuje ruch na niemieckich lotniskach

Od północy strajkuje personel kabinowy Lufthansy. Z tego powodu linia lotnicza musiała odwołać ponad ...

W Dubaju zapowiada się wielkie sadzenie drzew

W Dubaju powstanie największy park miejski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego powierzchnia będzie o ...

CPK czeka na doradcę strategicznego

W najbliższych dniach zostanie wybrany doradca strategiczny dla części lotniskowej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wszystko ...

Betlej: Rainbow bije na głowę Thomasa Cooka

Jeśli porównać europejskie giganty turystyczne jak TUI Group i Thomas Cook z polskim biurem ...

EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się ...

Jak będzie wyglądało polskie megalotnisko? Są trzy nowe pomysły

Może być terminal w kształcie trójkąta z bursztynowym dachem, całkowicie zintegrowane z koleją lotnisko-miasto ...