Andryszak: Wyższe ubezpieczenie to droższe wycieczki

Fot. Filip Frydrykiewicz

Upadek Thomasa Cooka pokazał, że w Niemczech klienci nie są wystarczająco chronieni. Rząd chce podnieść obowiązkowe zabezpieczenia, co zdaniem prezesa TUI Deutschland Marka Andryszaka przełoży się na cenę wycieczek.

Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak odniósł się do toczącej się w Niemczech dyskusji na temat konieczności zwiększenia obowiązkowej gwarancji touroperatora na wypadek niewypłacalności.

Cytuje go na swojej stronie internetowej „Neue Osnabrücker Zeitung”. Prezes twierdzi, że jeśli organizatorzy będą musieli płacić za większe zabezpieczenia, imprezy turystyczne podrożeją. – Klienci zaczną mówić, że wyjazdy zorganizowane są dla nich za drogie. Naprawdę żadna inna transakcja nie jest tak dobrze zabezpieczona jak wycieczka z touroperatorem – zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Thomas Cook zostawił 9 miliardów funtów długu

Plan podniesienia ubezpieczenia to pokłosie upadku Thomasa Cooka. W Niemczech obowiązuje maksymalna kwota, niezależna od wielkości biura podróży – 110 milionów euro. Tymczasem szkoda, jaka powstała w wyniku bankructwa koncernu, znacząco przekroczyła tę kwotę. Towarzystwo ubezpieczeniowe Zurich wyliczyło, że łącznie klientom trzeba będzie zwrócić 287,4 miliona euro. Brakujące pieniądze mają pochodzić z budżetu państwa.

Marek Andryszak mówi, że kiedy przygląda się obecnej strukturze rynku wyjazdów zorganizowanych bez Thomasa Cooka, nie widzi zagrożenia podobnymi incydentami na tę skalę. – TUI jest ekonomicznie zdrowym przedsiębiorstwem, i uważamy, że obecne ubezpieczenie jest wystarczające – twierdzi.

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowa gwarancja Itaki

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Służby prześwietlą pasażerów samolotów

Straż Graniczna stworzy wielką bazę informacji o klientach linii lotniczych. Dostęp do niej uzyskają ...

Nowy Antonow lata nad Paryżem

W największym salonie lotniczym pod Paryżem Ukraina prezentuje nowy model Antonowa a Rosja – ...

Dłuższy „Piotruś Pan” popłynie do Szwecji

Prom klasy premium „Peter Pan” („Piotruś Pan”) z floty TT-Line został wydłużony w stoczni ...

IGHP ma nowego dyrektora w Wielkopolsce

Dyrektor hotelu Mercure Poznań Centrum Marcin Procajło został dziś dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...

Wizz Air: Najlepsi pracownicy jak ambasadorowie

Wizz Air uruchamia czwartą edycję programu Wizz Ambassador. Internauci mogą głosować na wybranych członków ...

Condor zmienia ceny przewozu bagażu

Biura, które współpracują z Condorem przy pakietowaniu dynamicznym, muszą stosować nowe taryfy. Przewoźnik ograniczył ...