Tourasia zgłosiła niewypłacalność

Biuro podróży Tourasia, specjalizujące się w wysyłaniu klientów do Azji Południowo-Wschodniej, ogłosiło niewypłacalność.

Tourasia było na polskim rynku biurem na dorobku. Wystartowało w 2017 roku. Rocznie wysyłało kilkuset klientów oferując im pakiety dynamiczne – przelot plus noclegi. Najwięcej klientów korzystało z wyjazdów do Tajlandii, Wietnamu i Malezji. Biuro należało do szwajcarskiej spółki o tej samej nazwie i o 27-letniej tradycji.

CZYTAJ TEŻ: Tourasia – indywidualny styl podróżowania

Jak mówi prezes spółki Piotr Chojnowski, w styczniu, po komunikacie o rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Chinach klienci przestali rezerwować wyjazdy. – Mimo złożenia przez nas programu oszczędnościowego, na przeczekanie kryzysu nasz szwajcarski inwestor nie zdecydował się na przedłużenie gwarancji, która skończyła się 31 marca – wyjaśnia Chojnowski.

Biuro nie zostawiło za granicą żadnego klienta. – Jeszcze w marcu organizowaliśmy powrót kilku osób a z Tajlandii. Ponieważ nie mogli już samolotem wrócić do Polski, dolecieli do Monachium, tam im opłaciliśmy nocleg a potem autobus do kraju – relacjonuje Chojnowski.

Tourasia miało gwarancję w wysokości 607 tysięcy złotych wystawioną przez Ergo. Zgłoszenie niewypłacalności ostatniego dnia jej działania powoduje, że ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić dziewięciu klientom, którzy wcześniej wpłacili zaliczki, kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania.

W Tourasii pracowały trzy osoby, na czele tego małego zespołu stał Piotr Chojnowski, doświadczony menedżer, który wcześniej przepracował 20 lat w takich biurach jak TUI i Neckermann.

Jak wynika z dokumentów zamieszczonych na stronie touroperatora, jeszcze w 2019 roku biuro było członkiem Polskiej Izby Turystyki i Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Mogą Ci się również spodobać

Za rok wakacje w Grecji będą droższe?

Na 32 wyspach greckich od 1 stycznia 2018 roku będzie obowiązywać wyższa stawka VAT-u, ...

Trzęsienie ziemi w regionie Aten

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,6-4,9 odnotowano rano w regionie Attyka w okolicy Aten. Na ...

Finnair: Więcej lotów z Helsinek do Krakowa

Finnair doda latem 2018 roku dwa cotygodniowe rejsy pomiędzy Helsinkami a Krakowem. Dzięki temu ...

Wymyśl wycieczkę i pojedź za darmo

Niemieckie biuro podróży Wikinger Reisen, specjalizujące się w organizacji aktywnego wypoczynku, zachęca turystów do ...

Ski amadé: Inwestujemy miliony w narty

„Trzymaj się prawej strony”, „skręć w lewo”, „jesteś u celu” – takie wskazówki będą ...