W niemieckich biurach podróży jest już lato 2021

Fot. AFP

Touroperatorzy ETI i TUIfly ogłosili już programy na lato 2021 roku, a Sun Express na najbliższą zimę. Do rezerwowania wyjazdów zachęcają klientów promocjami.

ETI, specjalista od wyjazdów do Egiptu, uruchomił już sprzedaż wycieczek do tego kraju – donoszą niemieckie media branżowe. W sprzedaży znalazły się wycieczki do Hurghady, Makadi Bay, Port Ghalib i Szarm el-Szejk w okresie od 1 maja do 31 października 2021 roku. Na wakacje (z wyłączeniem Synaju) klienci otrzymają zniżkę w wysokości 50 euro od osoby za tydzień.

Z kolei urlopowicze, którzy obiorą za cel swoich podróży Szarm el-Szejk, mogą liczyć na 30 euro rabatu. Podróżujący samotnie przy pobytach w okresie od 29 maja do 3 lipca 2021 roku nie dopłacą do jedynki w hotelach Grand Resort w Hurghadzie, Siva Port Ghalib w Port Ghalib i we wszystkich obiektach w Szarm el-Szejk. Klienci mogą zamówić cały pakiet z przelotem, samo zakwaterowanie lub połączyć wypoczynek nad morzem z rejsem po Nilu.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy mają pomysł, jak przeciwdziałać skutkom rezygnacji z wyjazdów

TUIfly też już ogłosił plan lotów na przyszłoroczne lato. W ofercie znalazło się 4,5 miliona miejsc, z których ponad połowa na wyspy greckie (głównie na Kretę i Rodos) oraz Wyspy Kanaryjskie. Najwięcej rejsów, bo 70 tygodniowo, poleci na Majorkę. – Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa wiele wycieczek teraz się nie odbędzie. Dlatego oddajemy do sprzedaży ofertę na lato 2021 roku, by klienci mogli przesunąć długo wyczekiwany urlop na późniejszy czas – mówi prezes TUIfly Oliver Lackmann w komunikacie prasowym.

W programie znalazło się 25 kierunków, do których TUIfly poleci z 13 niemieckich i szwajcarskich lotnisk. Tygodniowo wykona około 460 lotów nad Morze Śródziemne, na Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, do Portugalii, Egiptu i Maroka. Najwięcej, bo 830 tysięcy miejsc, zostało zaplanowanych z Düsseldorfu, na drugim miejscu znalazły się lotniska we Frankfurcie i w Hanowerze. Rozkład obejmuje także Berlin, Bazyleę, Kolonię/Bonn, Karlsruhe/Baden-Baden, Hamburg, Monachium, Norymbergę, Paderborn-Lippstadt, Saarbrücken i Stuttgart.

Klienci, którzy zarezerwują przelot do 16 kwietnia z datą wyjazdu między majem a październikiem tego roku mogą skorzystać z bezpłatnej zmiany – termin nowego przelotu może sięgać do końca przyszłego sezonu letniego (z promocji wyjęta jest Tunezja).

ZOBACZ TAKŻE: Niemiecki TUI kusi agentów prowizją za lato 2021

Także Sun Express zajął się już planowaniem kolejnego sezonu, choć w jego wypadku mowa o zimie 2020/21. Klienci mogą zarówno rezerwować nowe przeloty, jak i przesuwać już zamówione do 27 marca 2021 roku. Do Turcji pasażerowie polecą z Niemiec, Austrii i Szwajcarii – przewoźnik zaplanował ponad 8 tysięcy rejsów do Antalyi, Izmiru i Anatolii, co odpowiada 1,5 milionowi miejsc w samolotach.

Na Boże Narodzenie liczba lotów do wybranych miejsc wzrośnie. Nowością w rozkładzie są połączenia z lotniska Berlin Brandenburg, które do tego czasu ma być otwarte, oraz z Londynu do Antalyi i Izmiru. Linia zwiększyła również liczbę lotów z tych dwóch ostatnich miast do Paryża. Wkrótce w siatce połączeń znajdą się nowe kierunki poza Turcją.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Polsce najszybciej przybywa łóżek dla turystów

W Polsce, Luksemburgu i na Łotwie najszybciej rośnie liczba miejsc noclegowych dla turystów – ...

W Niemczech drgnęła sprzedaż wycieczek przez internet

O 10 procent wzrosła tydzień do tygodnia liczba wyszukiwań wyjazdów na turystycznych stronach internetowych ...

Strach przed lataniem nie usprawiedliwia spóźnienia

Opóźniony start samolotu spowodowany strachem pasażerów przed lotem nie może być uznany za „stan ...

Trump sprywatyzuje amerykańską kontrolę lotów

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział prywatyzację krajowego systemu kontroli ruchu lotniczego Reforma nadzoru ruchu ...

Masz iPhone’a? Zapłacisz więcej za samolot i wakacje

Linie lotnicze, agencje turystyczne i sklepy internetowe mogą oferować swoim klientom wyższe ceny na ...

Wyspy Kanaryjskie chcą testować turystów na koronawirusa

Ministerstwo Turystyki Wysp Kanaryjskich chce uratować sezon zimowy, dlatego próbuje wprowadzić testy na koronawirusa ...