Best Reisen z nową gwarancją i nowymi ofertami

Leila Ben Arfi, założycielka i właścicielka Best Reisen. Fot. Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Best Reisen przedłużyło gwarancję na kolejny rok. Wprowadziło też do oferty tak zwany dojazd własny. A dla agentów ma zasadę wypłacania prowizji z góry.

Nowa gwarancja ubezpieczeniowa uzyskana w AXA ważna będzie od 28 czerwca tego roku do 29 czerwca przyszłego. O ile jednak kończąca się gwarancja opiewała na 5 milionów złotych, o tyle nowa wystawiona jest na 1,5 miliona złotych.

Skąd ta zmiana? Kryzys spowodował, że touroperator musiał skorygować swoje plany. Jak mówi prezes Leila Ben Arfi, zeszły rok był rokiem rekordowym w historii firmy. Jej przychody sięgnęły 47 milionów złotych, a zysk brutto 3,2 miliona złotych. Ben Arfi uważa jednak, że w nowych warunkach trzeba się liczyć z radykalnym spadkiem przychodów, nawet do 20 – 30 procent zeszłorocznych.

– I o taką gwarancję poprosiłam. Jeśli warunki pozwolą zawsze mogę ją zwiększyć – deklaruje Ben Arfi. – Niemniej moja radość jest ogromna. Branża turystyczna jest bowiem obecnie rynkiem dużego ryzyka dla ubezpieczycieli i o gwarancje jest teraz trudniej niż dawniej. Tym bardziej jest to dla nas powód do dużego zadowolenia i dowód, że jesteśmy godnym zaufania partnerem i touroperatorem.

Wystąpienie o gwarancję mniejszą niż ta z poprzedniego roku umożliwa nowe rozporzadzenie ministra finansów, wywalczone przez branżę turystyczną w negocjacjach z Ministerstwem Rozwoju. Poprzednie przepisy nie przewidywały zmniejszenia gwarancji.

Best Reisen wprowadziło też ubezpieczenia, pokrywające koszty leczenia w wypadku zachorowania przez klienta na Covid-19 w trakcie pobytu za granicą. Obowiązuje zarówno w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak i tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa.

Touroperator poprawił też warunki współpracy z agentami turystycznymi. Oferuje 50 procent prowizji od całej ceny wyjazdu już w momencie, kiedy klient wpłaci zaliczkę. „Biuro liczy, że to wsparcie ułatwi partnerom szybki powrót do pełnego funkcjonowania i sprzedaży ofert Best Reisen”.

Okres, w którym polski rząd zawiesił ruch lotniczy, wykorzystaliśmy na dostosowanie oferty do nowych potrzeb rynku – zapewnia Leila Ben Afri, anonsując tym samym nowy produkt w ofercie swojego biura podróży.

Chodzi o imprezy z dojazdem własnym w Chorwacji, Czarnogórze, Bułgarii i Grecji. Nowe w ofercie na ten rok są także Cypr, Malta i Sardynia.Bez zmian na razie, jak zapewnia prezes Best Reisen pozostają propozycje wyjazdów egzotycznych, w których biuro się specjalizuje.

– Widać, że poszerzenie oferty spotkało się dużym zainteresowaniem. Mamy już sporo rezerwacji na lato, szczególnie tychz dojazdem własnym, który wprowadziliśmy przecież do oferty stosunkowo niedawno, bona początku czerwca – zapewnia Ben Arfi. – Oczywiście są to dużo mniejsze liczby niż przed pandemią, ale pozwala nam to z optymizmem spojrzeć na najbliższe miesiące.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Finnair poleci do Osaki, Delhi i na Phuket

Po odebraniu dwunastego A350, Finnair wprowadzi do zimowej siatki połączeń długodystansowe loty do Osaki, ...

TUI chce płacić hotelom w ratach

Grupa TUI proponuje hiszpańskim hotelarzom, że faktury za pobyty klientów zrealizowane zimą tego roku ...

24 godziny w Dubaju, czyli Dubai Stopover w pigułce

Dubaj non-stop 24 godziny? Dlaczego nie. Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też ...

PZOT: Wszystkie prowizje podamy agentowi jako netto

Od 1 kwietnia touroperatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Organizatorów Turystyki wprowadzą do umów z ...

Ile zyskasz, kupując wycieczkę z wyprzedzeniem?

Grecja o 656 złotych, Turcja o 599 złotych, Bułgaria o 517 złotych, Hiszpania o ...

Szukał zaginionego turysty i sam zginął w czasie akcji

W Kalifornii odwołano poszukiwania zaginionego turysty. Podczas akcji zginął na pustkowiu jeden z ochotników. ...