Best Reisen z nową gwarancją i nowymi ofertami

Leila Ben Arfi, założycielka i właścicielka Best Reisen. Fot. Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Best Reisen przedłużyło gwarancję na kolejny rok. Wprowadziło też do oferty tak zwany dojazd własny. A dla agentów ma zasadę wypłacania prowizji z góry.

Nowa gwarancja ubezpieczeniowa uzyskana w AXA ważna będzie od 28 czerwca tego roku do 29 czerwca przyszłego. O ile jednak kończąca się gwarancja opiewała na 5 milionów złotych, o tyle nowa wystawiona jest na 1,5 miliona złotych.

Skąd ta zmiana? Kryzys spowodował, że touroperator musiał skorygować swoje plany. Jak mówi prezes Leila Ben Arfi, zeszły rok był rokiem rekordowym w historii firmy. Jej przychody sięgnęły 47 milionów złotych, a zysk brutto 3,2 miliona złotych. Ben Arfi uważa jednak, że w nowych warunkach trzeba się liczyć z radykalnym spadkiem przychodów, nawet do 20 – 30 procent zeszłorocznych.

– I o taką gwarancję poprosiłam. Jeśli warunki pozwolą zawsze mogę ją zwiększyć – deklaruje Ben Arfi. – Niemniej moja radość jest ogromna. Branża turystyczna jest bowiem obecnie rynkiem dużego ryzyka dla ubezpieczycieli i o gwarancje jest teraz trudniej niż dawniej. Tym bardziej jest to dla nas powód do dużego zadowolenia i dowód, że jesteśmy godnym zaufania partnerem i touroperatorem.

Wystąpienie o gwarancję mniejszą niż ta z poprzedniego roku umożliwa nowe rozporzadzenie ministra finansów, wywalczone przez branżę turystyczną w negocjacjach z Ministerstwem Rozwoju. Poprzednie przepisy nie przewidywały zmniejszenia gwarancji.

Best Reisen wprowadziło też ubezpieczenia, pokrywające koszty leczenia w wypadku zachorowania przez klienta na Covid-19 w trakcie pobytu za granicą. Obowiązuje zarówno w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak i tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa.

Touroperator poprawił też warunki współpracy z agentami turystycznymi. Oferuje 50 procent prowizji od całej ceny wyjazdu już w momencie, kiedy klient wpłaci zaliczkę. „Biuro liczy, że to wsparcie ułatwi partnerom szybki powrót do pełnego funkcjonowania i sprzedaży ofert Best Reisen”.

Okres, w którym polski rząd zawiesił ruch lotniczy, wykorzystaliśmy na dostosowanie oferty do nowych potrzeb rynku – zapewnia Leila Ben Afri, anonsując tym samym nowy produkt w ofercie swojego biura podróży.

Chodzi o imprezy z dojazdem własnym w Chorwacji, Czarnogórze, Bułgarii i Grecji. Nowe w ofercie na ten rok są także Cypr, Malta i Sardynia.Bez zmian na razie, jak zapewnia prezes Best Reisen pozostają propozycje wyjazdów egzotycznych, w których biuro się specjalizuje.

– Widać, że poszerzenie oferty spotkało się dużym zainteresowaniem. Mamy już sporo rezerwacji na lato, szczególnie tychz dojazdem własnym, który wprowadziliśmy przecież do oferty stosunkowo niedawno, bona początku czerwca – zapewnia Ben Arfi. – Oczywiście są to dużo mniejsze liczby niż przed pandemią, ale pozwala nam to z optymizmem spojrzeć na najbliższe miesiące.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zagrzeb: Nasz jarmark świąteczny to nie tylko targ

W okresie świątecznym Zagrzeb zamienia się w bajkowe miasto: na rynku tętni życiem bożonarodzeniowy ...

Amadeus i Booking.com łączą siły

Amadeus, dostawca technologii dla branży turystycznej, podpisał z Bookingiem.com umowę o dystrybucji miejsc noclegowych. ...

Austriacy regulują ceny biletów lotniczych

Bilet do Austrii i z Austrii nie może kosztować mniej niż 40 euro – ...

LOT poleci na lotnisko London City

Od 7 stycznia 2019 r. polski przewoźnik będzie obsługiwał dwa razy dziennie bezpośrednie rejsy ...

Hiszpania: Czas na turystykę wysokiej jakości

Hiszpania chce wesprzeć odpowiedzialny rozwój turystyki, walkę z sezonowością i przyciąganie bogatszych turystów, by ...

Zadłużone restauracje i hotele ratują swoje finanse

Koronawirus spustoszył branżę hotelarską, gastronomiczną i cateringową (HoReCa), która jeszcze przed wybuchem pandemii była ...