Ecco Holiday zaczyna zwracać klientom wpłaty

Fot. materiały prasowe

Poznański touroperator uruchamia zwroty pieniędzy wpłaconych za wycieczki, które zostały odwołane z powodu pandemii. Firma nie będzie korzystać z pomocy rządowej, wypłaty pokryje z własnych funduszy.

Ecco Holiday zaczyna zwracać klientom wpłaty za wyjazdy objęte umowami po 28 lutego, które nie odbyły się z powodu pandemii – głosi dzisiejszy komunikat firmy.

– 180 dni, które biura podróży na mocy ustawy dostały na zwrot pieniędzy klientom, były nam potrzebne do rozliczenia się z kontrahentami: przewoźnikami, hotelami, lokalnymi agentami, firmami transportowymi – mówi menedżer ds. marketing i PR Aleksandra Olechnowicz, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent podpisał „180 dni” i vouchery dla klientów biur podróży

– Od momentu zamrożenia turystyki napotkaliśmy wiele utrudnień. Pozamykane hotele, linie lotnicze z niedostępną infolinią, zawieszona działalność lokalnych firm nie poprawiały sytuacji. Udało nam się jednak odzyskać większość pieniędzy za rezerwacje. Obecnie trwają jeszcze zwroty z linii lotniczych, a część opłaconych świadczeń w miejscach wypoczynku mamy do wykorzystania w przyszłości – dodaje Olechnowicz.

Firma zapewnia, że zwróci klientom 100 procent wpłaconych kwot, a brakujące środki pokryje z własnych funduszy. Touroperator nie planuje bowiem korzystać z rozwiązań pomocowych, takich jak kredytowanie wypłat, nad którymi obecnie pracuje rząd.

ZOBACZ TEŻ: Ecco Holiday z nową gwarancją

Ecco Holiday należy do grupy kapitałowej działającej na rynku finansowym i od lat prowadzi działania biznesowe także poza branżą turystyczną, dzięki czemu ani proces zwrotów, ani dalsze ograniczenia ruchu turystycznego nie będą miały wpływu na funkcjonowanie firmy, niezależnie, jak długo będą trwały – czytamy w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Pierwszego dnia 1000 sprzedanych wycieczek na Lato 2019

We wtorek wystartowała w biurze podróży Rainbow przedsprzedaż wakacji na lato 2019 roku. Pierwszego ...

FlixBus łączy siły z Eurolines i isilines

FlixBus negocjuje z Grupą Transdev kupno dwóch spółek oferujących dalekobieżne połączenia autobusowe – Eurolines ...

Samorządowcy krytykują białą księgę promocji turystycznej

Polskie kurorty chcą mieć prawo do uchwalania własnych uregulowań dotyczących najmu na doby. Władze ...

Chociaż armator odwołuje rejsy, agentom wypłaci prowizję

Holland America Line odwołuje wszystkie rejsy wycieczkowe do 30 kwietnia. Dla agentów oznacza to ...

Turcja ogranicza podróże, zamyka szkoły

Turcja potwierdziła wykrycie koronawirusa na swoim terenie. Dlatego postanowiła zawiesić wszystkie loty pasażerskie do ...

Egipscy touroperatorzy robią porządki

79 firm, głównie z Europy, znalazło się na czarnej liście prowadzonej przez Egipskie Stowarzyszenie ...