Nekera: Dzisiaj sprzedajesz, dzisiaj dostajesz prowizję

Fot. Filip Frydrykiewicz

Agent turystyczny, który sprzeda wyjazd będzie mógł od razu odliczyć sobie pełną prowizję – zachęca Nekera.

Biuro podróży rozpoczęło serię spotkań ze swoimi agentami. Mają one charakter prezentacji dla niewielkich, kilkunastoosobowych grup. W sumie zaplanowano 21 spotkań w 17 miastach (w Warszawie i Katowicach po trzy). Wypełnią one trzy tygodnie września.

We wtorek w Warszawie podczas takiej prezentacji touroperator zachwalał swoje produkty na dwa sezony – najbliższą zimę i lato 2021. Na zimę ma narty z dojazdem własnym (planuje w grudniu na Słowacji otwarcie sezonu narciarskiego, czyli tak zwany ski opening, jak dawniej w Neckermannie, z którego wywodzą się menedżerowie Nekery), a na lato tradycyjne kierunki czarterowe: Bułgaria, Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania, Albania, Portugalia, Czarnogóra, Włochy, Cypr, Malta, a także dojazd własny. Poza tym – co wyróżnia to biuro na rynku – duży wybór polskich hoteli.

Jak zapewniał prezes Maciej Nykiel nie brakuje też w ofercie Nekery kierunków egzotycznych, ale te są na razie obciążone sporą niewiadomą – dokąd będzie można latać.

Według Nykiela nowe czasy w turystyce charakteryzują się brakiem zaufania klientów do wyjazdów zorganizowanych i decydowaniem się na zakup wypoczynku na ostatnią chwilę.

Innym trendem jest większe zainteresowanie wypoczynkiem blisko domu – w biurach podróży pojawiła się więc większa oferta polskich hoteli. Jednak wielu sprzedawców nie jest przekonanych do sprzedawania Polski. Niektórzy deklarują wręcz – mówił Nykiel – że poczekają aż wróci zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi, które dobrze znają i na których można lepiej zarobić.

Prezes Nekery starał się jednak przekonać sprzedawców do sięgnięcia po te oferty. – Rok temu nikt by nie powiedział, że Polska będzie sprzedawana u agentów. Ale nasi klienci to lubią. Polska to substytut innych wyjazdów w czasach covidu, Polska jest fajna. Trzeba się tylko mentalnie otworzyć na inny model zarabiania – przekonywał.

Nykiel zapewniał też, że Nekera jest wyjątkowo przychylna agentom turystycznym, którzy są jej jedynym kanałem dystrybucji: – Obsługę agentów zbudowaliśmy, żeby działała tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni.

CZYTAJ TEŻ: Nekera otwiera biura partnerskie

– Pracujemy tylko z agentami, jesteśmy solidnym, stabilnym partnerem, dobrym na trudne czasy – wtórował szefowi dyrektor handlowy Nekery Artur Rezner. – A przy tym płacimy z góry i nie każemy sobie płacić za poprawianie pomyłek w rezerwacjach. A jeśli trzeba oddać klientowi pieniądze, robimy to najpóźniej w ciągu siedmiu dni – wymieniał atuty swojego biura. W ramach promocji, w najbliższych tygodniach – chodzi o wyjazdy do końca października – sprzedawca może potrącić sobie prowizję od sprzedanej imprezy od razu po zawarciu umowy.

Rezner też przybliżał sprzedawcom hotele, jakimi w lecie będzie dysponowało biuro podróży. Szczególny nacisk położył na trzy sieci, do których jak wyjaśniał przed pandemią trudno było o dostęp ze względu na ich umowy z innymi touroperatorami. Są to cztero- i  pięciogwiazdkowe obiekty marki Flakensteiner w Austrii i Chorwacji, Gaia w Bułgarii i Vantaris w Grecji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...

Ważą się losy lotniska w Gdyni

Po tym jak Trybunał Sprawiedliwości UE cofnął w listopadzie decyzję Komisji Europejskiej nakazującej zwrot ...

Szykują szklany pancerz dla wieży Eiffla

Rozpoczęły się przygotowania do otoczenia wieży Eiffla kuloodporną szybą. Konstrukcja ma mieć trzy metry ...

Czy linie lotnicze powinny płacić kary za zbyt tanie bilety?

Niemiecka partia CSU chce, aby przewoźnicy lotniczy płacili kary za sprzedaż biletów w zbyt ...

Targi turystyczne Globalnie w Katowicach przełożone

Z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa organizatorzy katowickich targów turystycznych Globalnie podjęli decyzje ...

„Bezpieczny autokar” już trwa

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk ma nadzieję, że w tym roku nie będzie ...