Biuro podróży: Tylko 0,3 procent klientów z koronawirusem

Fot. AFP

Niemieckie biuro podróży FTI wysłało w sierpniu i wrześniu do Turcji 60 tysięcy turystów. Przed powrotem wszystkich przetestowano na koronawirusa. Zakażonych było 0,3 procent.

Niemiecki rząd zniósł dwa miesiące temu ostrzeżenia przed podróżami do wybranych regionów Turcji (Riwiera Turecka, wybrzeże Morza Egejskiego), nadal nakazuje jednak testowanie się turystów 48 godzin przed powrotem do domu. FTI przejął na siebie ten obowiązek i zapewnia gościom obligatoryjne badania. Od początku sierpnia na urlop do Turcji wyjechało z nim 60 tysięcy Niemców, wszystkich przebadano. Wyniki pokazały, że odsetek zakażonych wynosił 0,3 procent (202 osoby, wszystkie z łagodnym przebiegiem zakażenia). Żaden z klientów nie musiał się leczyć w szpitalu. Badania wykonywane są zazwyczaj w hotelu – w większości obiektów powstały punkty pobrań wymazów.

CZYTAJ TEŻ: Google Maps pokażą, gdzie najwięcej zakażeń koronawirusem

Osoby, które są zakażone koronawirusem, muszą odbyć kwarantannę – jej koszty pokrywa FTI wraz ze swoimi partnerami hotelowymi. Chodzi o zakwaterowanie, wyżywienie i lot powrotny, który może być zorganizowany dopiero po tym, jak kolejny test okaże się negatywny. – Klienci z zasady przechodzą izolację w hotelu, w którym mieli zarezerwowany pobyt, w specjalnie przygotowanym pokoju. Każdy hotel musi przygotować ponad 50 takich miejsc. Tam też spożywają posiłki – mówi dyrektor działu Turcja w FTI Hicabi Ayhan. Jeśli chore okaże się dziecko, opieką objęty jest też jeden z rodziców lub dziadków.

Turcja wdrożyła protokoły sanitarne opracowane przez tamtejsze Ministerstwo Turystyki. W restauracjach, na basenach i na plaży utrzymywany jest dystans społeczny, a ponieważ wiele obiektów znajduje się na bardzo rozległych terenach, jest to stosunkowo łatwe do osiągnięcia. – Urlop w Turcji w obecnych warunkach jest możliwy i to bez zbytnich ograniczeń i obaw o bezpieczeństwo – konkluduje Ayhan.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zawirusowany statek wycieczkowy na Nilu

Władze Egiptu potwierdziły, że u kolejnych 33 osób znajdujących się na statku wycieczkowym pływającym ...

Bańka: Robert Andrzejczyk moim kandydatem na prezesa POT

Kandydatem rekomendowanym przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ...

Amerykańsko-chińska wojna powietrzna

Chińskie linie lotnicze od 16 czerwca nie będą mogły latać do Stanów Zjednoczonych. To ...

UOKiK sprawdza, ile kosztuje woda mineralna na lotniskach

Pasażerowie skarżą się, że woda mineralna na lotniskach jest bardzo droga. UOKiK sprawdza więc, ...

Finnair poleci do Bergen i Tromso

W maju 2018 roku Finnair uruchomi nowe połączenia między Helsinkami a norweskimi miastami Bergen ...

Bułgaria tylko minimalnie poprawiła turystyczny wynik

O 0,4 procent wzrosła liczba turystów zagranicznych, którzy w zeszłym roku odwiedzili Bułgarię. Łącznie ...