Rosyjskie czartery do Egiptu nadal zakazane

AFP

W połowie lutego spodziewane są pierwsze od dwóch lat loty z Rosji do Egiptu. Turyści mieliby lecieć do Kairu, by stamtąd autokarami dostać się nad Morze Czerwone

Wicepremier Rosji Witalij Mutko powiedział agencji Interfax, że rząd egipski zapewnił władze Rosji, że turyści w Egipcie są dobrze chronieni. Dlatego Rosjanie będą mogli wyjeżdżać do kurortów nad Morzem Czerwonym. Kreml nie ufa jednak na razie lotniskom w kurortach, dlatego samoloty będą lądować w Kairze. Dalej, nad morze, turyści pojadą autokarami.

Choć wcześniej zapowiadano pierwsze rejsy na 1 lutego, teraz – według egipskiej branży turystycznej – mowa jest o połowie tego miesiąca. Prezydent Władimir Putin podpisał 4 stycznia dekret przywracający połączenia lotnicze między krajami. Miało to miejsce ponad dwa lata po tym, jak władze w Moskwie zawiesiły wszelki ruch lotniczy między obu krajami, co było spowodowane katastrofą rosyjskiego samolotu linii Metrojet nad Synajem.

Z kolei ambasador Egiptu w Moskwie Ihab Nasr powiedział w wywiadzie dla agencji TASS, że Rosja i Egipt rozpoczną w kwietniu rozmowy na temat wznowienia bezpośrednich połączeń czarterowych z Rosji do Szarm el-Szejk i Hurghady. Jak wyjaśnił, do jego kraju przyjadą też rosyjscy eksperci, by ocenić stan bezpieczeństwa. Dyplomata nie określa jednak nawet przybliżonego czasu, kiedy może dojść do otwarcia połączeń turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dominikana reaktywuje turystykę

1 lipca Dominikana będzie gotowa na przyjęcie zagranicznych turystów – informuje Ministerstwo Turystyki tego ...

Szef Ryanaira ocenia sytuację w branży lotniczej

Ryanair poczeka z kupowaniem nowych samolotów. Brexit nie wpłynie mocno na linię, ale Londyn ...

Traveldata: W biurach podróży spadają ceny, ale i koszty

Kolejny tydzień średnie ceny wyjazdów na wakacje z biurami podróży spadały. Malały więc potencjalne ...

Więcej połączeń Grupy Lufthansa z Polski

Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss znacząco zwiększają obecność na polskich lotniskach. W ...

Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary

Wszystkie obiekty i pojazdy, które służą ruchowi turystów z kraju i z zagranicy, będą ...

Niemcy chcą stworzyć fundusz dla turystyki

Część niemieckich polityków popiera pomysł utworzenia funduszu ratunkowego dla branży turystycznej. Początkowo byłby on ...