Rosyjskie czartery do Egiptu nadal zakazane

AFP

W połowie lutego spodziewane są pierwsze od dwóch lat loty z Rosji do Egiptu. Turyści mieliby lecieć do Kairu, by stamtąd autokarami dostać się nad Morze Czerwone

Wicepremier Rosji Witalij Mutko powiedział agencji Interfax, że rząd egipski zapewnił władze Rosji, że turyści w Egipcie są dobrze chronieni. Dlatego Rosjanie będą mogli wyjeżdżać do kurortów nad Morzem Czerwonym. Kreml nie ufa jednak na razie lotniskom w kurortach, dlatego samoloty będą lądować w Kairze. Dalej, nad morze, turyści pojadą autokarami.

Choć wcześniej zapowiadano pierwsze rejsy na 1 lutego, teraz – według egipskiej branży turystycznej – mowa jest o połowie tego miesiąca. Prezydent Władimir Putin podpisał 4 stycznia dekret przywracający połączenia lotnicze między krajami. Miało to miejsce ponad dwa lata po tym, jak władze w Moskwie zawiesiły wszelki ruch lotniczy między obu krajami, co było spowodowane katastrofą rosyjskiego samolotu linii Metrojet nad Synajem.

Z kolei ambasador Egiptu w Moskwie Ihab Nasr powiedział w wywiadzie dla agencji TASS, że Rosja i Egipt rozpoczną w kwietniu rozmowy na temat wznowienia bezpośrednich połączeń czarterowych z Rosji do Szarm el-Szejk i Hurghady. Jak wyjaśnił, do jego kraju przyjadą też rosyjscy eksperci, by ocenić stan bezpieczeństwa. Dyplomata nie określa jednak nawet przybliżonego czasu, kiedy może dojść do otwarcia połączeń turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sun & Fun Holidays zapowiada czartery na Samos

Biuro podróży Sun & Fun Holidays uzupełnia ofertę letnią, dodając do niej nowy kierunek ...

Antalya lepiej zadba o gości

Władze Antalyi chcą, aby turyści byli bardziej zadowoleni z pobytu w regionie niż dotychczas. ...

Nocowanie.pl kończy 15 lat

Do założonego w 2005 roku serwisu z ofertami obiektów noclegowych zaglądają 3 miliony turystów ...

Rainbow odnowił obowiązkową gwarancję

190 milionów złotych wynosi gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży Rainbow, która będzie chronić jego klientów ...

Podlasie inwestuje w wędkarzy

Przystań wędkarska, sklep rybny, rozbudowa pensjonatów czy inwestycje gastronomiczne – to przykłady projektów, które ...

Sindbad z logo Eurolines

Dwie firmy autokarowe Sindbad z Opola i Transdev Eurolines z Nanterre we Francji podpisały ...