Rosyjskie czartery do Egiptu nadal zakazane

AFP

W połowie lutego spodziewane są pierwsze od dwóch lat loty z Rosji do Egiptu. Turyści mieliby lecieć do Kairu, by stamtąd autokarami dostać się nad Morze Czerwone

Wicepremier Rosji Witalij Mutko powiedział agencji Interfax, że rząd egipski zapewnił władze Rosji, że turyści w Egipcie są dobrze chronieni. Dlatego Rosjanie będą mogli wyjeżdżać do kurortów nad Morzem Czerwonym. Kreml nie ufa jednak na razie lotniskom w kurortach, dlatego samoloty będą lądować w Kairze. Dalej, nad morze, turyści pojadą autokarami.

Choć wcześniej zapowiadano pierwsze rejsy na 1 lutego, teraz – według egipskiej branży turystycznej – mowa jest o połowie tego miesiąca. Prezydent Władimir Putin podpisał 4 stycznia dekret przywracający połączenia lotnicze między krajami. Miało to miejsce ponad dwa lata po tym, jak władze w Moskwie zawiesiły wszelki ruch lotniczy między obu krajami, co było spowodowane katastrofą rosyjskiego samolotu linii Metrojet nad Synajem.

Z kolei ambasador Egiptu w Moskwie Ihab Nasr powiedział w wywiadzie dla agencji TASS, że Rosja i Egipt rozpoczną w kwietniu rozmowy na temat wznowienia bezpośrednich połączeń czarterowych z Rosji do Szarm el-Szejk i Hurghady. Jak wyjaśnił, do jego kraju przyjadą też rosyjscy eksperci, by ocenić stan bezpieczeństwa. Dyplomata nie określa jednak nawet przybliżonego czasu, kiedy może dojść do otwarcia połączeń turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rada Etyki Mediów w obronie właścicielki Litwora

Naruszenie podstawowych zasady etyki dziennikarskiej i obiektywizmu zarzuciła Rada Etyki Mediów telewizji Polsat, Polsat ...

Best Western szykuje nowy hotel w Świnoujściu

The Navy zostanie oddany do użytku w 2021 roku Best Western Premier poszerza swoje ...

Egipt ma 100 milionów mieszkańców

Populacja Egiptu we wtorek osiągnęła 100 milionów – wynika z danych egipskiego urzędu statystycznego ...

TUI Poland zabierze klientów do Attyki

TUI Poland wprowadza do oferty kolejny kierunek grecki – tym razem będzie to Attyka. ...

W hotelach przybędzie siedem tysięcy pokojów

W Warszawie liczba pokojów hotelowych wzrośnie do końca 2019 roku o 1,3 tysiąca. Ale ...

W biurach podróży Tunezja już dziesiąta

Odkąd biura podróży zaczęły sprzedawać wyjazdy na rok 2018, pozycja Tunezji mozolnie, ale systematycznie, ...