2 lipca Dniem Agenta Turystycznego

Bloomberg

Niemieckie stowarzyszenie agentów turystycznych QTA ogłosiło 2 lipca Dniem Agenta Turystycznego. Tego dnia zamierza przekonywać klientów, że podróże najlepiej kupować właśnie u nich

QTA, czyli Quality Travel Alliance, to jedna z największych organizacji tego środowiska w Europie. Należy do niej około 8 tysięcy agentów turystycznych. W związku z wejściem w życie 1 lipca nowej ustawy regulującej działanie turystyki wyjazdowej i wdrażającej dyrektywy unijnej, QTA zamierza przeprowadzić kampanię promującą usługi swoich członków. Będzie przekonywać klientów, że podróże najlepiej rezerwować u agentów. Na początek ogłosiła 2 lipca Dniem Agenta Turystycznego (1 lipca to niedziela) – informuje portal branżowy Touristik Aktuell.

– Chcemy wysłać wyraźny sygnał zarówno do klientów jak i do branży i pokazać mocne strony profesjonalnych agentów turystycznych – mówi rzecznik QTA Thomas Bösl.

Kampania będzie prowadzona w internecie, biura należące do QTA zachęcane są, aby 2 lipca przez Facebook, Twittera, Instagram starały się zwrócić uwagę klientów na wartość dodaną, jaką mogą zaoferować agenci swoim klientom. Organizacja przygotuje dla nich materiały, w tym bannery i treści do zamieszczenia na ich profilach.

Już w najbliższych dniach stowarzyszenie rozpocznie kampanię informacyjną, w której pokaże, jak dobrze agenci są przygotowani do wyzwań stawianych przez nowe prawo. Ma to być też odpowiedź na sugestie Felixa Methmanna z urzędu ds. ochrony konsumentów, który ostatnio mówił, że agenci mogą próbować unikać odpowiedzialności związanej ze sprzedażą ofert turystycznych („Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi”).

Nad tym, jak poinformować klientów o nowych przepisach, zastanawia się także Niemiecki Związek Turystyczny DRV (Deutscher ReiseVerband). Andreas Heimann, wiceprezes DRV i prezes sieci biur DER mówi, że powinno się przeprowadzić kampanię informacyjną. Niewykluczone, że organizacja przygotuje materiały dla swoich członków, które będą mogli wykorzystywać w internecie. W najbliższych dniach pomysł będzie dyskutowany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecy: Idziesz do muzeum? Bilet kup on-line

Od 1 maja w wersji testowej, od 1 czerwca już w pełnej działać będzie ...

Będzie pociąg z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Po 25 latach powrócą pasażerskie połączenia kolejowe z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. PKP Polskie ...

Wycieczkowiec na breloczek

Carnival, armator statków wycieczkowych, zainstaluje na statkach czujniki, które pomogą pracownikom lepiej obsługiwać klientów ...

Targi Lato i Regionalia – smak polskiego lata

Podczas kwietniowych 22. targów turystyki i wypoczynku Lato i 6. targów produktów tradycyjnych i ...

Powrót Rosjan nad Morze Czerwone coraz bliższy?

Delegacja przedstawicieli rosyjskich firm turystycznych przyjechała na zaproszenie Turkish Airlines do Hurghady. Powodem wizyty ...

USA nie chcą latać do Chin. Teraz Chiny przestają latać do USA

Linie lotnicze z całego świata zawieszają połączenia do Chin w związku z epidemią koronawirusa. ...