2 lipca Dniem Agenta Turystycznego

Bloomberg

Niemieckie stowarzyszenie agentów turystycznych QTA ogłosiło 2 lipca Dniem Agenta Turystycznego. Tego dnia zamierza przekonywać klientów, że podróże najlepiej kupować właśnie u nich

QTA, czyli Quality Travel Alliance, to jedna z największych organizacji tego środowiska w Europie. Należy do niej około 8 tysięcy agentów turystycznych. W związku z wejściem w życie 1 lipca nowej ustawy regulującej działanie turystyki wyjazdowej i wdrażającej dyrektywy unijnej, QTA zamierza przeprowadzić kampanię promującą usługi swoich członków. Będzie przekonywać klientów, że podróże najlepiej rezerwować u agentów. Na początek ogłosiła 2 lipca Dniem Agenta Turystycznego (1 lipca to niedziela) – informuje portal branżowy Touristik Aktuell.

– Chcemy wysłać wyraźny sygnał zarówno do klientów jak i do branży i pokazać mocne strony profesjonalnych agentów turystycznych – mówi rzecznik QTA Thomas Bösl.

Kampania będzie prowadzona w internecie, biura należące do QTA zachęcane są, aby 2 lipca przez Facebook, Twittera, Instagram starały się zwrócić uwagę klientów na wartość dodaną, jaką mogą zaoferować agenci swoim klientom. Organizacja przygotuje dla nich materiały, w tym bannery i treści do zamieszczenia na ich profilach.

Już w najbliższych dniach stowarzyszenie rozpocznie kampanię informacyjną, w której pokaże, jak dobrze agenci są przygotowani do wyzwań stawianych przez nowe prawo. Ma to być też odpowiedź na sugestie Felixa Methmanna z urzędu ds. ochrony konsumentów, który ostatnio mówił, że agenci mogą próbować unikać odpowiedzialności związanej ze sprzedażą ofert turystycznych („Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi”).

Nad tym, jak poinformować klientów o nowych przepisach, zastanawia się także Niemiecki Związek Turystyczny DRV (Deutscher ReiseVerband). Andreas Heimann, wiceprezes DRV i prezes sieci biur DER mówi, że powinno się przeprowadzić kampanię informacyjną. Niewykluczone, że organizacja przygotuje materiały dla swoich członków, które będą mogli wykorzystywać w internecie. W najbliższych dniach pomysł będzie dyskutowany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezydent ogłasza oficjalnie bon turystyczny: 500 złotych na dziecko

500 złotych, tyle ma wynieść bon turystyczny. Dostaną go te same rodziny, które już ...

Rekordowa gwarancja Itaki

Na sumę 297 milionów złotych opiewa najnowsza gwarancja biura podróży Itaka. To największa suma ...

Hurghada w oku kamery

420 kamer rozmieszczą na ulicach i głównych placach Hurghady władze regionu Morza Czerwonego. Całodobowy ...

Ryanair: Polacy kupili setki tysięcy biletów

Od czasu wznowienia przez Ryanaira operacji lotniczych w Polsce liczba rezerwacji wzrosła czterokrotnie. Lot ...

Duży ruch na stanowiskach regionalnych przedstawicieli biur podróży

Początek roku zaowocował kilkoma zmianami kadrowymi w biurach podróży. Jakub Koput, Michał Paczkowski i ...

Turcja: Turyści brytyjscy wjadą bez warunków. Są przecież zaszczepieni

Turcja nie będzie wymagać od Brytyjczyków zaświadczenia o szczepieniu na covid-19, a 15 kwietnia ...