Thomas Cook: W 2019 roku więcej hoteli, ale i wyższe ceny

materiały prasowe

Skiatos, Skopelos i Tasos – to nowe kierunki greckie w ofercie Thomasa Cooka. Na przyszły sezon powiększona też zostanie oferta w Tunezji i w Turcji. Ceny lekko wzrosną w porównaniu z rokiem 2018 – przewiduje koncern

Thomas Cook rozwija własne marki hoteli, ma ich osiem, a w ich ramach działają 144 obiekty. Jak zapowiada niemiecki oddział koncernu, na lato 2019 roku do oferty dołączy 20 kolejnych. – W ten sposób koncentrujemy się zgodnie z naszą strategią na ofertach świetnych jakościowo w segmencie wypoczynku na plaży. Oferujemy klientom różne możliwości zakwaterowania, odpowiadające ich potrzebom – mówi prezes niemieckiego Thomasa Cooka Stefanie Berk.

Zobacz: „Thomas Cook zaczął sprzedawać Lato 2019”.

Wśród hotelowych nowości najważniejsze to Casa Cook na Krecie i Ibizie. Marka ta została stworzona jako propozycja dla ludzi, którzy na urlopie chcą się czuć swobodnie, jak u siebie w domu. Dobrą inwestycją zdaniem prezes było też uruchomienie sieci Cook’s Club. W tym wypadku chodziło o pozyskanie klientów, którzy nie rezerwowali do tej pory wyjazdów przez touroperatorów. Około 80 procent gości w tych hotelach to osoby spędzające urlop z Cookiem pierwszy raz. Latem 2019 roku milenialsi, bo o nich przede wszystkim chodzi, będą mogli wypoczywać w nowych hotelach tej marki na Majorce i w Bułgarii. Wśród nowości znajdzie się także sześć hoteli spod znaku Sentido. Przybędzie też obiektów marce Aldiana.

Więcej: „Cook: Nieważne gdzie, ważne w jakim hotelu”.

Thomas Cook stawia też na usługi dodatkowe. Po wprowadzeniu możliwości zarezerwowania konkretnego pokoju w hotelu, a nawet leżaka przy basenie, touroperator pozwala dokupić opcję późnego wykwaterowania w 52 obiektach, między innymi w Hiszpanii, Grecji i Turcji. W ramach tego pakietu goście będą mogli korzystać z pokojów do godziny 20. Agenci mogą też rezerwować dla swoich klientów w wybranych hotelach sieci Sunprime i Sunwing pakiety powitalne, spa i dodatkowe atrakcje dla dzieci. Poza wózkami i wysokimi krzesełkami w ofercie pojawiły się odwiedziny Lollo i Berniego, czyli koncernowych maskotek. Berk zapowiada, że takich dodatków w przyszłości będzie jeszcze więcej.

W przyszłym roku Thomas Cook jeszcze mocniej skoncentruje się na Grecji, gdzie otworzy pięć hoteli koncernowych – Casa Cook, Sentido, SunConnect i Cook’s Club. Nowością w programie są małe wyspy: Skiatos, Skopelos i Tasos. Na przyszły sezon powiększona też zostanie oferta w Tunezji, zarówno w części lądowej, jak i na Dżerbie. Pierwszy raz loty będą realizowane na cztery lotniska: do Hamametu, Monastyru, Tunisu i na Dżerbę, dzięki czemu skróci się czas przejazdu. Z kolei w Turcji pojawi się 16 dodatkowych hoteli, a liczba miejsc w samolotach będzie powiększona o 30 procent.

Czytaj też: „Samoloty wypromują hotele Cooka”.

Jak donosi portal branżowy Travel Talk, w przyszłym roku ceny wycieczek od Cooka wzrosną średnio o 2 procent. Największa zmiana będzie obejmować Grecję (plus 4 procent), Turcję, Egipt, Tunezję (po 3 procent), Bułgarię (plus 2 procent), Majorkę i Wyspy Kanaryjskie (plus 1 procent).

Koncern nie przewiduje zmian w wypadku Dominikany, za to za wypoczynek na Kubie ceny wzrosną o 10 procent. Za wakacje w pozostałych krajach egzotycznych trzeba będzie zapłacić od 2 do 3 procent więcej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PIT ostrzega przed „Rzetelną firmą”

Polska Izba Turystyki ostrzega swoich członków przed „komercyjnymi ofertami certyfikatów rzetelności”. Choć wprost nie ...

Hindusi kupują 205 boeingów

Tani indyjski przewoźnik SpiceJet zamówił u Boeinga 205 wąskokadłubowych samolotów B737 MAX o wartości ...

Grupa TUI z dwucyfrowym zyskiem

Ponad 20 milionów klientów, 19,2 miliarda euro przychodu i 12 procent zysku operacyjnego – ...

Rainbow: Zyski rosną szybciej niż sprzedaż

Wzrost przychodów o ponad 20 procent, a zysku o prawie 34 procent – to ...

Wzrosła liczba zabitych przez drzewo na Maderze

Liczba ofiar śmiertelnych po upadku drzewa na Maderze wzrosła wczoraj późnym wieczorem do 13 ...

Kolejna subwencja z PFR w drodze. Turystyka wśród beneficjentów

Rząd przyjął dzisiaj uchwały, w których potwierdza wcześniejsze zapowiedzi umorzenia stu procent subwencji z ...