Niemieccy touroperatorzy do klientów: Podróżujcie odpowiedzialnie

Fot. AFP

Żeby w tym roku wszyscy mogli skorzystać z długo wyczekiwanego urlopu, trzeba trzymać się  zasad – piszą niemieccy touroperatorzy w niecodziennym apelu skierowanym do klientów.

Szefowie TUI Deutschland, DER Touristik, FTI, Alltoursu, Schauinsland i HolidayCheck wystosowali wspólny apel do klientów. List zaczynają od podkreślenia, że wraz z rozpoczęciem letnich wakacji Niemcy znów mogą podróżować. Wiele osób skorzystało już z tej okazji, inni szykują się do wyjazdu do wymarzonych miejsc.

Jednak, „żeby każdy z nas miał w tym roku szansę na długo wyczekiwany urlop, musimy trzymać się wspólnych zasad” – piszą prezesi. „Będąc ostrożnym w wakacyjnym miejscu, możemy przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie, a także osobom, które dopiero będą wybierać się na urlop, tak ważną dla nas wolność podróżowania”.

CZYTAJ TEŻ: Niemieckie biura podróży: Mamy dowód, że wycieczki są bezpieczne

Autorzy listu zwracają się do klientów z apelem, by zachowywali się odpowiedzialnie i uważali na siebie na wakacjach. „Cieszcie się, korzystajcie z odpoczynku, ale przestrzegajcie obowiązujących zasad i reżimu sanitarnego. Drink przy basenie smakuje tak samo, nawet jeśli zachowamy odstęp społeczny, a do maseczek w supermarketach już wszyscy się przyzwyczailiśmy. Pamiętajcie: im więcej osób się zaszczepi, tym mniejsze szanse ma wirus”.

Prezesi podkreślają, że wdzięczność za to okażą nie tylko odwiedzający, ale też mieszkańcy odwiedzanych miejsc.

List podpisali prezes HolidayCheck Christoph Ludmann, prezes TUI Deutschland Marek Andryszak, kierownik sprzedaży Schauinsland Reisen Detlef Schroer, dyrektor marketingu i sprzedaży w Alltoursie Georg Welbers, prezes FTI Group Ralph Schiller i prezes DER Touristik Deutschland Mark Tantz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Bezpieczny autokar” już trwa

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk ma nadzieję, że w tym roku nie będzie ...

Lufthansa Group inauguruje w Polsce nowy program

Program Partnerski NDC został uruchomiony w Polsce. Oferuje on nową stronę internetową z aktualnymi ...

Turcja przedłuża stan wyjątkowy

Turecki rząd pod przewodnictwem prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana zatwierdził przedłużenie o trzy miesiące stanu ...

Ministerstwa negocjują w sprawie Radomia

Rozpoczęły się negocjacje w sprawie przyszłości radomskiego lotniska cywilnego Rozmowy prowadzą przedstawiciele ministerstw infrastruktury ...

POT zatrudniła nowych specjalistów od internetu

Departament e-informacji Polskiej Organizacji Turystycznej został powiększony o dwóch pracowników. Arkadiusz Osipiuk będzie pełnił ...

Betlej: Wakacje droższe o 100 złotych niż przed rokiem

Średnia cena wyjazdu z biurem podróży na letni wypoczynek jest o 95 złotych większa ...