Rainbow pozyskał inwestora do budowy hoteli w Grecji

Filip Frydrykiewicz

Należąca do biura podróży Rainbow grecka spółka White Olive Hotels dostanie 9 milionów euro od Funduszu Ekspansji Zagranicznej. Pieniądze pozwolą intensywniej rozwijać sieć hoteli touroperatora

White Olive Hotels (WOH) podpisał umowę z zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Funduszem Ekspansji Zagranicznej (FEZ). Fundusz obejmie nowo wyemitowane akcje WOH, a spółka dzięki temu 9 milionów euro na rozwój. Strony umówiły się, że jest możliwe zwiększenie tego finansowania nawet do kwoty 12,5 miliona euro, ale WOH zawsze ma zachować co najmniej 50,1 procent swoich akcji.

Do White Olive Hotels należą hotele na greckiej wyspie Zakintos – dwa działające już obiekty czterogwiazdkowe i budowany właśnie obiekt o standardzie pięciu gwiazdek. Ten ostatni zacznie działalność w lipcu tego roku.

Wszystkie hotele oferują obsługę typu all inclusive. W czterogwiazdkowych jest w sumie 270 pokojów, a hotel z pięcioma gwiazdkami będzie dysponował 200 pokojami. Jak zapewnia biuro podróży w komunikacie, obiekty mają „świetną lokalizację, wysoki standard w pokojach i starannie dopracowana ofertę restauracyjną”. Hotel 5* obok restauracji all inclusive będzie dysponował restauracją serwująca dania a’la carte. Nad całością oferty gastronomicznej czuwa sprowadzony specjalnie z Aten znany w Grecji szef kuchni.

Za pozyskanym w ramach umowy z FEZ pieniądze spółka White Olive chce powiększyć liczbę swoich hoteli o dwa obiekty – jeden kupić, a drugi wynająć na długi termin. Nowe hotele będą podobnej wielkości, między 120 a 150 pokojów każdy i będą zlokalizowane na jednej z wysp Morza Egejskiego, na Krecie, Rodos lub Kos. Razem WOH będzie więc dysponować ponad 800 pokojami.

Inwestowanie w rozwój sieci własnych hoteli WOH jest elementem strategii Rainbowa – przypomina firma w komunikacie. „Posiadanie własnej bazy hotelowej nie tylko stwarza szersze możliwości kreowania i zarządzania produktem, ale pozwala również na wypracowanie większego zysku finansowego”.

Czytaj też: „Rainbow sprzedał mniej, ale za więcej”.

Fundusz Ekspansji Zagranicznej współfinansuje zagraniczne przedsięwzięcia polskich firm. FEZ jest zawsze inwestorem mniejszościowym w zagranicznej spółce zależnej i pozostawia zarządzanie projektem w rękach partnera. Fundusz dzieli z nim ryzyko projektu przez czas określony w umowie inwestycyjnej, nawet do 10 lat. Po tym okresie, gdy zagraniczna spółka ma już stabilną pozycję na rynku, polski partner może odkupić należące do funduszu udziały na warunkach rynkowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japonia zasypana śniegiem

Gwałtowne śnieżyce sparaliżowały transport na zachodnim wybrzeżu Japonii. W mieście Kaga na wyspie Honsiu ...

Hotel Wyspiański w Krakowie zamieniony w izolatorium

Decyzją wojewody małopolskiego krakowski hotel Wyspiański będzie przyjmował na kwarantannę osoby z łagodnymi objawami ...

Zostań ekspertem od Dubaju, wygraj nagrodę

Dubai Expert Programme to nazwa aplikacji, dzięki której polscy touroperatorzy i agenci turystyczni będą ...

Touroperatorzy 2019: Nie powtórzymy błędu z zeszłego roku

Najbliższy sezon letni powinien poprawić sytuację finansową biur podróży. Chyba, że wydarzy się coś ...

Dobre siedem miesięcy dla Turcji

O 14,1 procent wzrosła liczba turystów zagranicznych, którzy odwiedzili Turcję w pierwszych siedmiu miesiącach ...

Grecja przeszkoli bezrobotnych do pracy w turystyce

Grecki resort turystyki chce wprowadzić programy szkoleniowe dla bezrobotnych i zaangażować ich do pracy ...