Wirtualna Polska wchodzi do e-podróżnika.pl

Materiały promocyjne

Wirtualna Polska poinformowała, że stała się mniejszościowym udziałowcem spółki Teroplan S.A., właściciela serwisu e-podróżnik.pl. Kupiła 13 procent akcji za 7,7 mln złotych

E-podróżnik.pl to największa polska platforma ułatwiająca planowanie podróży i zakup online biletów u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych, na połączenia autobusowe, jak i kolejowe. Serwis udostępnia największy w Polsce rozkład jazdy, obejmujący ponad 1200 przewoźników. Z e-podróżnika.pl co miesiąc korzysta ponad 3 miliony ludzi.

Jak czytamy w komunikacie, Wirtualna Polska odkupiła 10 procent akcji będących w posiadaniu Giza Polish Ventures – funduszu venture capital wspieranego kapitałowo przez Krajowy Fundusz Kapitałowy SA z grupy kapitałowej PFR – oraz objęła 3 procent akcji Teroplan S.A. w ramach nowej emisji. Większość akcji spółki Teroplan S.A. w dalszym ciągu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Środki pozyskane z nowej emisji akcji, spółka ma zainwestować w rozwój platformy w Polsce i za granicą.

– Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów – mówi prezes Teroplanu Andrzej Soroczyński, cytowany w komunikacie. – Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizowaniu przychodów poprzez dynamiczne kalkulowanie cen, uzależnione od popytu.

Teroplan „jest firmą, która wprowadza wiele innowacji technologicznych dla branży transportu pasażerskiego. Realizuje m.in. system, który zautomatyzuje procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami. Projekt wpisuje się w najnowsze światowe trendy zastosowania technologii sztucznej inteligencji, w procesach zarządzania i wykorzystania informacji zawartych w zbiorach big data”.

Do holdingu Wirtualna Polska, oprócz Wakacji.pl z markami Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl, należą również serwisy Nocowanie.pl i Eholiday.pl. Wirtualna Polska jest także mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Gliwicach stanęło miasto z piernika

W gliwickim Kolejkowie, które na co dzień prezentuje największą w Polsce wystawę makiet kolejowych, ...

Polonus z Gromadą będą się wspierać

Zniżki dla klientów, wspólna sprzedaż i promowanie ofert we własnych kanałach i lokalizacjach – ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...

Dwa na trzy kąpieliska z wodą doskonałej jakości

85 procent kąpielisk w Europie spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości wody. W Polsce taką ...

Adam Myszor przechodzi do konkurencji

Po ośmiu latach pracy w biurze podróży Sun & Fun znany, szczególnie na południu ...

Flixbus: 4 miliony pasażerów i 80 nowych miast

Dwa razy więcej przewoźników partnerskich, o 50 procent większa siatka połączeń – to plany ...