Wirtualna Polska wchodzi do e-podróżnika.pl

Materiały promocyjne

Wirtualna Polska poinformowała, że stała się mniejszościowym udziałowcem spółki Teroplan S.A., właściciela serwisu e-podróżnik.pl. Kupiła 13 procent akcji za 7,7 mln złotych

E-podróżnik.pl to największa polska platforma ułatwiająca planowanie podróży i zakup online biletów u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych, na połączenia autobusowe, jak i kolejowe. Serwis udostępnia największy w Polsce rozkład jazdy, obejmujący ponad 1200 przewoźników. Z e-podróżnika.pl co miesiąc korzysta ponad 3 miliony ludzi.

Jak czytamy w komunikacie, Wirtualna Polska odkupiła 10 procent akcji będących w posiadaniu Giza Polish Ventures – funduszu venture capital wspieranego kapitałowo przez Krajowy Fundusz Kapitałowy SA z grupy kapitałowej PFR – oraz objęła 3 procent akcji Teroplan S.A. w ramach nowej emisji. Większość akcji spółki Teroplan S.A. w dalszym ciągu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Środki pozyskane z nowej emisji akcji, spółka ma zainwestować w rozwój platformy w Polsce i za granicą.

– Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów – mówi prezes Teroplanu Andrzej Soroczyński, cytowany w komunikacie. – Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizowaniu przychodów poprzez dynamiczne kalkulowanie cen, uzależnione od popytu.

Teroplan „jest firmą, która wprowadza wiele innowacji technologicznych dla branży transportu pasażerskiego. Realizuje m.in. system, który zautomatyzuje procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami. Projekt wpisuje się w najnowsze światowe trendy zastosowania technologii sztucznej inteligencji, w procesach zarządzania i wykorzystania informacji zawartych w zbiorach big data”.

Do holdingu Wirtualna Polska, oprócz Wakacji.pl z markami Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl, należą również serwisy Nocowanie.pl i Eholiday.pl. Wirtualna Polska jest także mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stabilna sytuacja Egiptu pomaga turystyce

O 41 procent wzrosła liczba odwiedzających Egipt w pierwszym półroczu tego roku. Minister turystyki ...

Ankara nie przekonała Moskwy. Rosyjscy turyści na razie nie wrócą do Turcji

Delegacja z ministrem turystyki Turcji poleciała do Moskwy, by rozmawiać o przywróceniu lotów między ...

Dominikana zyskuje turystów

4,64 miliona turystów zagranicznych poleciało na Dominikanę w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku, informuje ...

Muzułmanie świętują ramadan

Dla ponad półtora miliarda wyznawców islamu rozpoczął się dziś ramadan – czas postu i ...

Wycieczki z przeceny sprzedają się dobrze

Bieżące przychody niemieckiego agenta turystycznego sonnenklar.TV sięgnęły już 60 procent zeszłorocznych, a wszystko dzięki ...

Targi TT Warsaw z ofertą dla branży

Prawie 500 wystawców z ponad 50 krajów będzie obecnych na największych targach turystycznych w ...