TUI Deutschland zaostrza kary za rezygnację z wylotu

Bloomberg

Z 25 do 40 procent wzrosną w niemieckim TUI koszty rezygnacji z wyjazdów lotniczych. Taką część ceny zapłaci klient, który wycofa się z umowy na co najmniej 31 dni przed rozpoczęciem imprezy

Nowe warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Jak informują niemieckie media branżowe, zmiany dotyczą wysokości zaliczek i kosztów rezygnacji – te ostatnie zostały znacząco podniesione.

Główna zmiana to wprowadzenie rozróżnienia między wyjazdami lotniczymi i bez transportu samolotem. W wypadku tych pierwszych, jeśli klient zrezygnuje z uczestnictwa na co najmniej 31 dni przed wylotem, będzie musiał zapłacić 40 procent ceny. Wcześniej było to 25 procent. Im krótszy czas do wylotu, tym wysokość opłat większa – 15 do 30 dni przed wylotem wyniesie 60 procent (wcześniej 40 procent), a 14 dni i mniej touroperator naliczy opłatę w wysokości  80 procent kosztu imprezy. W zamian TUI kasuje zapis, który zobowiązywał podróżnego do zapłacenia 90 procent ceny wycieczki, jeśli zrezygnował z niej na przynajmniej 3 dni przed wylotem.

Jednocześnie biuro podróży obniża koszty rezygnacji z wyjazdu nie przewidującego transportu lotniczego. Jeśli rezygnacja przyjdzie do 31 dni przed wyjazdem, klient zapłaci 20 zamiast dotychczasowych 25 procent, od 30 do 15 dni – 40 procent, za na 14 dni lub mniej – 80 procent.

Generalnie TUI zmniejsza liczbę stawek z 5 do 3. Nowymi regulacjami obejmuje też wycieczki pakietowane dynamicznie i objęte promocją (określane jako Top). Wyjątkiem są oferty specjalne na pobyty w hotelach, które od przyszłego tygodnia mają stanowić jeden z produktów konkurujących z ofertami portali rezerwacyjnych. Tu koszt rezygnacji wynosi 80 procent, produkty te będą wyraźnie oznaczone w systemie rezerwacyjnym.

Na nowo ustalone zostały też zasady pobierania zaliczek – co prawda przy wycieczkach lotniczych nie ma żadnych zmian, nadal wynoszą one 25 procent ceny, ale już przy wycieczkach bez przelotu klienci zapłacą od 1 kwietnia 20 zamiast dotychczasowych 25 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Artur Godlewski na czele sprzedaży w Mouzenidisie

Artur Godlewski, dotychczasowy przedstawiciel regionalny, z początkiem pażdziernika obejmie stanowisko kierownika sieci sprzedaży w ...

Touroperatorzy 2019: Ranking bez ratingów

Jest ranking, nie ma ratingów. Trzy biura schodzą ze sceny. Choć rosną przychody, spadają ...

Horała: Przyspieszamy z wykupem ziemi pod CPK

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała zapewnia, że do końca marca przygotuje ...

Enter Air: Mamy kontrakt z Brytyjczykami

Brytyjskie biuro podróży Sunvil Holidays podpisało umowę z polskim przewoźnikiem czarterowym Enter Air o ...

Nobu zaprasza na czarnego dorsza w sosie miso

Pierwszy w Polsce hotel marki, którą stworzyli szef kuchni Nobu Matsuhisa, aktor Robert De ...

Ajia Napa nie chce pijanych turystów

Burmistrz cypryjskiej Ajia Napy ogłosił, że młodzi turyści, którzy na wakacjach tylko piją alkohol, ...