Agencie, prześwietl swojego kontrahenta

Adobe Stock

Agenci turystyczni powinni sprawdzać swoich partnerów biznesowych – twierdzi brytyjska firma Profit, która we współpracy z londyńską policją prowadzi kampanię ostrzegającą przed oszustami

Kampanie informacyjne ostrzegające przed oszustwami w branży turystycznej zazwyczaj skierowane są do klientów końcowych, którzy skuszeni nieprawdopodobnie niskimi cenami usług dają się nabrać nieuczciwym sprzedawcom. Wskutek tego tracą nie tylko pieniądze, ale i urlop.

Tym razem firma Profit zajmująca się przeciwdziałaniem oszustwom w branży turystycznej zainicjowała kampanię mailingową skierowana do agentów turystycznych. Projekt realizowany jest we współpracy z londyńską policją. Autorzy podkreślają, że również przedsiębiorcy powinni mieć się na baczności, decydując się na sprzedaż ofert poszczególnych usługodawców.

Zobacz też: „Stop oszustwom agentów turystycznych”.

Sprawdzanie partnerów to sposób na zidentyfikowanie ryzyka, ale też ochrona przed przestępstwami gospodarczymi i cybernetycznymi. „Nieważne, jak dobry jest twój system, jeśli dostawca cię oszuka lub jeśli z powodu słabości własnych rozwiązań informatycznych umożliwi obejście twoich zabezpieczeń, poniesiesz stratę” – ostrzegają autorzy kampanii.

Firma podkreśla, że dostawcy powinni spełniać normy bezpieczeństwa określone przez agenta. W kampanii specjaliści przypominają też o innych niebezpieczeństwach związanych ze współpracą z producentami usług turystycznych. Warto sprawdzić, czy z firmą nie są związane wcześniejsze wypadki ogłoszenia niewypłacalności i czy spełnia ona wszystkie przepisy regulujące działalność. Należy też zainteresować się jej sytuacją finansową i potwierdzić tożsamość szefów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wygrał konkurs, zostanie reporterem na promie

Przez najbliższy rok Cezary Szproch z Warszawy będzie pływał na pokładzie TT-Line i dokumentował ...

LOT najtańszy na trasie z Babimostu do Warszawy

LOT wygrał przetarg na połączenia lotnicze z portu Zielona Góra Babimost do Warszawy i ...

Avis wypożyczy samochody klientom Etihadu

Avis Budget Group będzie wyłącznym dostawcą samochodów na wynajem dla pasażerów linii lotniczych Etihad ...

W sierpniu w Modlinie padły dwa rekordy

W sierpniu lotnisko w Modlinie obsłużyło rekordową liczbę pasażerów – w skali miesiąca pierwszy ...

Betlej: Upadek Millennium Travel? Ryzyko było widoczne

Biuro podróży, które zbankrutowało w zeszłym tygodniu, Millennium Travel z Legnicy, nie złożyło sprawozdania ...

Miliardy dolarów z Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa jest warta 42 miliardy dolarów i jest kluczowa dla australijskiej gospodarki ...