Anex Tour będzie armatorem

Pixabay

Anex Tour, touroperator działający w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce, pod nazwą Orex Travel, kupił statek pasażerski. W pierwszy rejs jednostka ma wypłynąć w połowie przyszłego roku

O Anexie Tour zrobiło się ostatnio głośno – kilka dni temu założyciel i prezes tej firmy kupił nieco ponad 8 procent udziałów w Grupie Thomas Cook. Teraz spółka poinformowała, że wchodzi w branżę rejsów wycieczkowych i właśnie przejęła statek Saga Sapphire. – Ponieważ zwyczaje turystów zmieniają się, musimy dopasować naszą ofertę do ich potrzeb – mówi prezes Anex Tour Neset Kockar. Jak dodaje, zamierza oferować turystom jedyne w swoim rodzaju rejsy po wschodniej części Morza Śródziemnego.

Czytaj też: „Turecki touroperator skupuje akcje Thomasa Cooka”.

Wejście na rynek rejsów wycieczkowych zgodne jest ze strategią biznesową, która zakłada stałe poszerzanie oferty. Statek ma zostać dostarczony w połowie 2020 roku, w pierwszy rejs wypłynie z Antalyi. Nowy produkt pojawi się też w sprzedaży w Niemczech, gdzie touroperator działa od 2016 roku. Na statku mierzącym 200 metrów i ważącym 37 tysięcy ton urlop może spędzać 800 pasażerów, którzy zamieszkają w 382 kabinach. Jednostka ma 12 pokładów, wiele restauracji, basenów, centrum wellness, pasaż handlowy i wiele innych atrakcji.

Anex Tour powstał w 1996 roku. Firma działa w 48 krajach, w 18 posiada własne biura. Wśród nich znajdują się zarówno touroperatorzy (do grupy należy między innymi polski Orex Travel), ale też firmy transportowe, hotele i inni usługodawcy turystyczni. W sumie przedsiębiorstwo zatrudnia 6,5 tysiąca osób, na przestrzeni 24 lat swojego istnienia obsłużyło ponad 4 miliony gości.

Zobacz także: „Orex nabiera (tureckiego) wiatru w żagle”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z rodzinną aplikacją po Warszawie

„Tup Tup po Warszawie” to pierwsza aplikacja mobilna, która uczy dzieci historii Warszawy, opowiada ...

Albania szykuje się do sezonu letniego

Albania ponownie otworzy w tym miesiącu granice i przygotuje się na przyjęcie turystów – ...

Komisja Europejska: Kolejki na lotniskach to cena za bezpieczeństwo

To kraje członkowskie prosiły o zaostrzenie kontroli pasażerów z państw spoza strefy Schengen. Stąd ...

Air Berlin lata z dużą stratą

Druga pod względem przewozów niemiecka linia lotnicza miała w 2016 roku rekordową stratę netto ...

Hotel z najdroższą choinką na świecie

Hotel Kempinski Bahia w Marbelli pobił rekord wydatków na choinkę, jaką postawił w lobby. ...

Lotniska boją się wirusa z Chin. Wzmożona kontrola

Londyńskie Heathrow jest pierwszym europejskim portem lotniczym, który z wielką zapobiegliwością potraktował zagrożenie epidemią ...