Kompas Wakacyjny 2017: Jak Włochy, to Sycylia

Zwycięzcą Kompasu Wakacyjnego 2017 w kategorii „najlepsze hotele na wypoczynek we Włoszech, na Malcie i we Francji” została… Sycylia

Publikacja: 16.06.2017 11:24

Hotel Acacia Resort na Sycylii w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce

Hotel Acacia Resort na Sycylii w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce

Foto: Itaka

Zdaniem jurorów konkursu Kompas Wakacyjny 2017, którymi zostali najlepsi agenci turystyczni w kraju, najwięcej najlepszych hoteli ma włoska wyspa Sycylia. Na naszą prośbę o wskazanie najlepszych produktów turystyki wypoczynkowej w regionie obejmującym Włochy, Francję i Maltę wymienili oni 66 obiektów. W tym 46 włoskich, 18 maltańskich i dwa francuskie. We Włoszech najczęściej padały nazwy obiektów mieszczących się na Sycylii – 21, na Sardynii – 11, w Kalabrii – 8 i na Riwierze Adriatyckiej – 3.

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

Sycylia góruje też wśród hoteli wymienianych najczęściej, bo jest wymieniona cztery razy na siedem. Tylko jeden hotel udało się umieścić w tej stawce Malcie, ale ani jednego Francji, co niespecjalnie dziwi, Francja nie jest bowiem mocno reprezentowana w ofercie polskich biur podróży, jeśli chodzi o wyjazdy wypoczynkowe nie jest to popularny wśród polskich turystów kierunek.

W ogóle stawka była w omawianej dzisiaj kategorii wyjątkowo wyrównana. Poza pierwszym hotelem, Acacia Resort, który uzyskał wyraźniejszą przewagę nad rywalami, i hotelem Rocca Nettuno Garden ocenionym dwa głosy niżej, aż pięć następnych obiektów agenci obdzielili pięcioma wskazaniami. Stąd też na trzech pierwszych miejscach znalazło się aż siedem różnych hoteli.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze hotele na wypoczynek we Włoszech, Francji i na Malcie”

1. Acacia Resort, 4,5*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, TUI, Liczba wskazań: 8.

Opinie agentów: „Położenie, jakość, wysoki standard, ładne pokoje, bogata infrastruktura, lubiany, choć starszy hotel przy ładnej plaży, piękny ogród, sprawdzony hotel w bardzo dobrej lokalizacji”, „piękny hotel, super serwis”, „piękny zielony i zadbany ogród, hotel rodzinny, sprzyjający wypoczynkowi z dużą ilością atrakcji, basenów, animacji etc”.

2. Rocca Nettuno Garden, 4*, Włochy, Kalabria. Organizator: Rainbow. Liczba wskazań: 6.

Opinie agentów: „Dobry standard, piękne położenie, bardzo atrakcyjne animacje, bardzo dobry standard jedzenia i pokoi, piękny ogród”, „duży piękny ogród, bardzo dobra pizzeria na terenie hotelu, polskie animacje, bogate zaplecze basenowe, bar na plaży, możemy poczuć się jak w prawdziwych Włoszech”.

3. Mellieha Bay, 4*, Malta. Organizatorzy: Neckerman, Exim Tours, Ecco Holiday, Prima Holiday Atur. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Położenie, ładna plaża, spokojnie położony, tarasowo, klienci mogą korzystać z dwóch basenów hotelowych – krytego i otwartego, ma własną, niewielką plażę, przy jednej z nielicznych piaszczystych plaż na wyspie, 2 baseny zewnętrzne, dyskoteka w hotelu, stosunek ceny do jakości”.

3. Club Valtur Colonna Beach, 4*, Włochy, Sardynia. Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Piękna plaża z białym piaskiem, malownicze widoki, wybudowany w sardyńskim stylu, atmosfera wioski wakacyjnej, położenie, plaża, wyżywienie, malownicze położenie, hotel sieciowy – gwarancja dobrego standardu, przepiękna plaża w zatoce niedaleko hotelu”, „niska zabudowa, piękna plaża”.

3. Naxos Beach Resort, 4*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Rainbow, TUI, Neckermann. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Piękna plaża, fajna miejscowość, bogata infrastruktura, położony na dużym terenie”, „duży hotel przy jednej z ładniejszych plaż, imponujące widoki na Etnę, piękny śródziemnomorski ogród z drzewkami cytrusowymi, hotel leży na ok. 14 hektarach parku, piaszczysta plaża, duże zaplecze rekreacyjne”.

3. Le Dune Beach Club, 4*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Net Holiday. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Ładna plaża z białym piaskiem, niska zabudowa, dobry stosunek jakości do ceny, bogaty program animacyjny i rozrywkowy, smaczna śródziemnomorska kuchnia”, „doskonała plaża z bezpłatnym serwisem, polskie animacje, bardzo ładne położenie”.

3. Domina Coral Bay Sicilia Zagarella, 4*, Włochy, Sycylia. Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Malownicze położenie, eleganckie wnętrza, ładne pokoje, dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy, odpoczynek przy plaży i pięknych widokach”.

Wyniki tegorocznego glosowania mocno różnią się od opinii agentów z roku poprzedniego. Wystarczy powiedzieć, że rok temu triumfował bezapelacyjnie (14 wskazań) hotel Le Dune Beach Club. Z kolei zwycięzca roku 2017, Acacia Resort, zajął trzecie miejsce, chociaż miał tylko jeden głos mniej niż w tym roku.

Porównaj tegoroczne wyniki z wynikami Kompasu Wakacyjnego 2016

Jeśli popatrzeć na zwycięską stawkę przez pryzmat biur podróży, które organizują wyjazdy do tych obiektów, nie dopatrzymy się tu zdecydowanego lidera. Trzy hotele ma w ofercie Itaka (w tym dwa na wyłączność), trzy również Raibow (jeden na wyłączność), a pod dwa TUI i Neckermann.

Z kolei w podsumowaniu wszystkich zgłoszonych, ranking wygląda następująco: Neckermann – 20 (w tym 6 na wyłączność na polskim rynku), Itaka – 19 (16 na wyłączność), Exim – 16 (2), Rainbow – 12 (6), Ecco Holiday – 10, TUI – 8 (5), Net Holiday – 6 (3), Prima Holiday – 5, Atur – 4, Wygoda Travel – 1, Buksa Travel – 1 (1), Konsorcjum PBP – 1 (1).

Pozycja biura podróży Neckermann wynika z tego, że swoją ofertę imprez tradycyjnych uzupełnia ono ofertą samych noclegów, dobieranych przez turystów w ramach tzw. pakietowania dynamicznego. Itaka z kolei ma mocną ofertę hoteli w ramach imprez organizowanych tradycyjnie (pakiety samego organizatora). A Exim Tours jest w tej stawce firmą stawiającą mocno na pakietowanie dynamiczne, co szczególnie widać po jego ofercie noclegów na Malcie, które sprzedaje, proponując jednocześnie wykupienie u niego przelotów samolotami tanich linii lotniczych.

Zobacz wyniki głosowania w innych kategoriach:

Kompas Wakacyjny 2017: Bałkany ze wskazaniem na Neckermanna

Kompas Wakacyjny 2017: Itaka bierze Hiszpanię i Portugalię

OPINIA

Krzysztof Piątek, prezes biura podróży Neckermann Polska

Bardzo mnie cieszy, że hotele oferowane przez Neckermanna są tak wysoko oceniane przez niezależnych agentów turystycznych. Potwierdza to skuteczność wysiłków koncernu Thomas Cook, żeby skupiać się na jakości i niezawodności naszych usług.

Sycylia to nie jest kierunek masowych wakacyjnych wyjazdów Polaków, ale jest w ofercie wielu touroperatorów. Postrzegana jest bowiem jako kierunek bezpieczny, a tego teraz nasi klienci szukają. Neckermann oferuje wyjazdy na Sycylię od dawna, ale w tym roku uruchomiliśmy własne czartery do portu lotniczego na południu wyspy – Comiso. Dwa tygodnie temu poleciała tam z Katowic pierwsza maszyna. Na najbliższe dwa wyloty nie ma już miejsc, ale można jeszcze dostać na początek lipca i późniejsze.

Klienci, agenci turystyczni i media ciągle domagają się od nas nowości, ale nowe kierunki nie jest łatwo sprzedać. Trzeba ich wprowadzenie wspomagać akcjami promocyjnymi, nie licząc na początek na duże marże. Myślę jednak, że Sycylia to kierunek z potencjałem, zyska na popularności, kiedy już wrócą pierwsi klienci i opowiedzą znajomym o swoich wrażeniach.

Malta jest w naszej ofercie niemal od początku działalności naszego biura w Polsce. To kierunek dla miłośników zabytków, kultury i nauki języków. W Neckermannie można kupić samo zakwaterowanie, a przeloty wyszukać sobie osobno. To daje możliwość elastycznego planowania urlopu.

Partnerem generalnym Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyki Wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 jest firma ubezpieczeniowa Europäische Reiseversicherung oddział w Polsce.

Partnerem konkursu jest także Tunezyjski Urząd ds. Turystyki

Zdaniem jurorów konkursu Kompas Wakacyjny 2017, którymi zostali najlepsi agenci turystyczni w kraju, najwięcej najlepszych hoteli ma włoska wyspa Sycylia. Na naszą prośbę o wskazanie najlepszych produktów turystyki wypoczynkowej w regionie obejmującym Włochy, Francję i Maltę wymienili oni 66 obiektów. W tym 46 włoskich, 18 maltańskich i dwa francuskie. We Włoszech najczęściej padały nazwy obiektów mieszczących się na Sycylii – 21, na Sardynii – 11, w Kalabrii – 8 i na Riwierze Adriatyckiej – 3.

Pozostało 93% artykułu
Biura Podróży
Korekta cen w biurach podróży. Wakacje tanieją, a najbardziej te w Turcji
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Biura Podróży
Rainbow sprzedał prawie 23 procent więcej wakacji. Najmocniej rośnie Tunezja
Biura Podróży
Wierzyciele upadłego giganta turystycznego dostaną pieniądze. Czekali pięć lat
Biura Podróży
Nasz raport. Samolotem na wakacje – tam dolecisz czarterem z Polski
Biura Podróży
Tydzień podwyżek w biurach podróży. Cena Grecji przebiła kolejną barierę
Biura Podróży
All inclusive, czyli ile Polacy są gotowi dopłacić do beztroskich wakacji?