W nadchodzącym sezonie zimowym grupa niemieckich biur podróży z koncernu DER Touristik stawia na rejsy wycieczkowe. Firma nawiązała bliższą współpracę z Aidą Cruises. Oferty tego armatora można rezerwować w połączeniu z imprezami zorganizowanymi przez ITS, touroperatora należącego do DER Touristik. Rejsy będą oferowane także z wyjazdami od Jahn Reisena i Dertoura, którzy także należą do koncernu.

DER Touristik poszerza też produkt zimowy o serię nietypowych ofert. I tak Dertour będzie sprzedawał dziewięciodniowy rejs po rzece w RPA na luksusowym statku African Dream przez Park Narodowy Chobe. Stamtąd klienci wyruszą na safari samochodami terenowymi i małymi łodziami. Z kolei na Bali turyści zamieszkają w luksusowych, sześciogwiazdkowych namiotach. Jeszcze inne biuro z koncernu, Meier’s Weltreisen, włącza natomiast do programu zakwaterowanie w domkach na drzewach. Dochodzi się do nich mostami, a przy każdym jest osobny basen. Ten pięciogwiazdkowy obiekt dostępny jest tylko dla dorosłych.

W nadchodzącym sezonie zimowym DER Touristik stawia też na dalekie kraje, między innymi na Dominikanę. Klienci polecą czarterem bezpośrednio na półwysep Samana.

Na najbliższą zimę dobrze sprzedaje się również Egipt. W Hurghadzie oferta została podwojona, a w Marsa Alam – potrojona. Koncern zapowiada, że w najważniejszych kierunkach, takich jak Wyspy Kanaryjskie i Egipt, utrzyma ceny na zeszłorocznym poziomie, dotyczy to też dużej części dalekich krajów. Nieznaczne podwyżki czekają wypoczywających w Niemczech i Austrii.