W jesienno-zimowym rozkładzie wrocławskiego lotniska pojawi się nowy egzotyczny kierunek – Zanzibar. Tak zwana Wyspa Przypraw jest częścią Tanzanii i słynie z białego i drobnego jak puder piasku, koralowych plaż i turkusowej wody.

Biuro podróży Itaka – które właśnie ogłosiło nowy kierunek czarterowy – zaplanowało pierwszy lot na 7 stycznia. Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego dotrze bezpośrednio z wylotem z Wrocławia.

– Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniska – mówi cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch (w tym Sycylii), Izraela czy Maroka – dodaje.

Loty z Wrocławia będą realizowane raz w tygodniu w każdą niedzielę boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na wypoczynek siedmio- lub czternastodniowy. Najbardziej znane plaże Zanzibaru to Nungwi, Kendwa oraz Kiwengwa.

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajduje się we wrocławskiej ofercie biur podróży. Czarterem polecieć można też na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę (nowość w zimowym rozkładzie lotów od biura podróży Itaka). Siatkę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów – Hurghady. Zimowy rozkład lotów 2017/2018 w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje do końca marca 2018 roku. Znalazło się w nim rekordowe 51 połączeń.