„Zarezerwuj teraz, zapłać później” – to nowy program Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii. Przy rezerwacji wyjazdu klienci nie wpłacają już zaliczki, dzięki czemu zapłatę za podróż mogą rozłożyć na równomierne raty. Nowy system zaczął obowiązywać 1 marca tego roku i można z niego skorzystać zarówno przy zakupie wycieczki w sieci stacjonarnej, jak i przy rezerwacjach on-line.

Informacja o nowym programie zbiegła się w czasie z rozpoczęciem sprzedaży oferty na lato 2019 roku. Będzie można z niego skorzystać przy rezerwacjach składanych co najmniej na 14 dni przed wylotem, dla podróży odbywających się między 1 listopada 2018 roku a 31 października 2019 roku.

Thomas Cook od kilku lat rozwija usługi finansowe, które mają ułatwić opłacenie wyjazdów. W styczniu 2016 roku koncern wprowadził plan bezpośrednich płatności debetowych.

– Zawsze szukamy sposobów, które ułatwiają naszym klientom korzystanie z zasłużonego odpoczynku. Nasza nowa oferta obejmująca brak wpłaty zaliczki pozwala już teraz zaplanować wyjazd, a następnie rozłożyć płatność za niego na kolejne miesiące. Nasz plan bezpośrednich płatności debetowych cieszy się dużą popularnością wśród rodzin i uważamy, że ta nowa oferta również zyska ich uznanie – skomentował projekt Chris Mottershead, dyrektor zarządzający Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii.