Rejsclub.pl to firma z Pruszcza Gdańskiego zajmująca się wysyłaniem klientów na rejsy wycieczkowe. Spółka ogłosiła niewypłacalność 8 lutego 2018 roku. W związku z tym niedoszli podróżni zgłaszają się po odszkodowania. Do dziś złożyli 76 roszczeń obejmujących 260 turystów.

Czy roszczenia klientów biura podróży zmieszczą się w sumie jego gwarancji? Jak podaje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Michał Piotrowski, tego jeszcze nie wiadomo. Kwota roszczeń, po przeliczeniu wszystkich walut, wynosi 802 tysięcy złotych, a obowiązkowa suma gwarancji opiewa na 830 tysięcy złotych. Ale mogą się jeszcze zgłosić kolejni poszkodowani.

Ubezpieczyciel nie wypłaca jeszcze odszkodowań, ponieważ trwa weryfikacja danych. – Jeśli chodzi o zwrot gotówki, to w uzgodnieniu z marszałkiem województwa jesteśmy jeszcze w trakcie sprawdzania informacji i potwierdzeń z armatorami, bo jest sporo nieścisłości. Mamy nadzieję zakończyć ten proces i wypłacić pieniądze w kwietniu – wyjaśnia Katarzyna Szepczyńska z AXA.