Z lotniska Kolonia-Bonn Small Planet Airlines będzie latał dla dużego niemieckiego touroperatora FTI. W siatce znalazły się loty raz na tydzień do Agadiru, na Rodos i do Antalyi oraz dwa razy na tydzień do Hurghady i Marsa Alam w Egipcie. – Biznes turystyczny to dla nas ważny filar. Wchodząca na nasze lotnisko linia Small Planet to (przedsiębiorstwo) z dużymi ambicjami, które poszerzy ofertę dla turystów (wylatujących) z Kolonii-Bonn – mówi szef tego lotniska Athanasios Titonis. Tomasz Ostojski, dyrektor działu usług pokładowych w polskim oddziale Small Planet Airlines, podkreśla, że w tym roku liczba samolotów przeznaczonych do obsługi niemieckich touroperatorów wzrosła z czterech do dziewięciu.

Poza wymienionymi „słonecznymi” kierunkami do siatki dołączy Olsztyn. Jak wyjaśnia dyrektor Ostojski, w przypadku tego kierunku chodzi o tak zwany „czarter-mix”. Oznacza to, że część biletów trafi do wolnej sprzedaży, część zostanie wykupiona przez lokalnych organizatorów z Olsztyna. Klienci mogą rezerwować je przez stronę przewoźnika w cenie od 70 euro. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu do 3 lipca do 28 sierpnia.

Small Planet Airlines wszedł na rynek niemiecki w kwietniu 2016 roku i od początku obsługiwał największych tamtejszych touroperatorów. Wśród klientów, poza wspomnianym FTI, znajdują się Thomas Cook, TUI oraz DER Touristik. Przewoźnik lata stamtąd Airbusami typu A320 i A321, które znajdują w bazach w Paderborn, Hamburgu, Kolonii, Lipsku, Dusseldorfie oraz w Hanowerze.