Jak informuje Itaka, na początku maja z Wilna wystartowały pierwsze samoloty z klientami Itaka Lietuva do Grecji.

Inauguracja lotów nowego biura podróży na rynku litewskim miała uroczystą oprawę. Pierwszy, 2 maja, wystartował samolot na Kretę. Przedstawiciel Międzynarodowego portu lotniczego w Wilnie Marius Gelzinis wygłosił przemówienie gratulacyjne. A dyrektor generalny Itaki Lietuva Dominik Miłowski przypomniał, że Itaka, działająca w Polsce od roku 1989, ma silną pozycję na rynku turystycznym w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwszy wylot z Wilna jest zaakcentowaniem rozpoczęcia operacji lotniczych jej spółki litewskiej.

W części artystycznej iluzjonista Mantas Wizard, jak donosi biuro podróży w komunikacie, oczarował publiczność magią, a greccy tancerze z Greek Society „stworzyli autentyczny, grecki nastrój”. Klienci Itaki zgromadzeni na lotnisku mieli także okazję nauczyć się kroków tańca sirtaki, czyli popularnej zorby, pod okiem choreografa Jurijusa Smoriginasa.

Trzy dni później greckie pożegnanie czekało także 189 klientów Itaki Lietuva, którzy wybrali się z biurem podróży na Korfu.

Na pokładach samolotów pasażerowie obu lotów degustowali oryginalne greckie produkty – wino retsina i tradycyjne ciasto z logiem ItakiLietuva oraz wzięli udział w konkursie na selfie, w którym główną nagrodą były wczasy dla dwóch osób do wybranej miejsca z oferty Itaka Lietuva na sezon zimowy.