Dwie i pół minuty trwa animowany film, w którym Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband, DRV), tłumaczy podróżnym, jakie zmiany przyniesie nowa ustawa o usługach turystycznych. Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku w całej Unii Europejskiej będą obowiązywać ujednolicone przepisy dotyczące imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych.

Bohaterami animacji jest dwóch klientów, którzy planują wakacyjny wyjazd. Lektor wyjaśnia, że nowe przepisy wprowadzają pięć podstawowych zmian. Klienci biur podróży będą dokładnie poinformowani o rodzaju wyjazdu, zakresie świadczeń i odpowiedzialności organizatora, a także, że do dwóch lat (w polskiej ustawie do trzech) wydłuża się czas na złożenie reklamacji. Dowiedzą się również o nowych zasadach podnoszenia i obniżania ceny wycieczki już po jej zakupie.

Autorzy filmu podkreślają, że klient najlepiej chroniony jest, kiedy kupi wyjazd u profesjonalnego agenta turystycznego. Jeśli zarezerwuje wszystkie elementy wycieczki oddzielnie, a dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń (na przykład wybuch wulkanu), będzie musiał poradzić sobie sam.

DRV zachęca agentów i touroperatorów do zamieszczania filmu w mediach społecznościowych i innych kanałach komunikacji z klientem.

Znasz niemiecki? Zobacz film przygotowany przez DRV.