Do rezerwowania pojedynczych usług turystycznych takich jak hotele, czy domy wakacyjne, DER Touristik dokłada „pakiet wartości dodanej”, informuje portal Travel Talk. W procesie rezerwacji będzie dołączany do wymienionych produktów, dzięki czemu powstanie impreza turystyczna, za którą odpowiadać będzie Der Touristik.

W ten sposób biuro obejdzie zapisy nowej ustawy, a szerzej dyrektywy unijnej, która nakazuje podmiotom sprzedającym łączone usługi turystyczne spełnić warunki organizatora turystyki. Dzięki temu agenci będą mogli nie przejmować się nowymi przepisami, bo całą odpowiedzialność za tak sprzedany pakiet weźmie na siebie touroperator.

W ramach pakietu organizator zagwarantuje kontakt z firmą przez całą dobę, system powiadamiania przez SMS, obsługę przez centrum kryzysowe a nawet cyfrowy przewodnik. Dotychczas touroperator dodawał do pojedynczych usług turystycznych certyfikat potwierdzający zabezpieczenie turystów na wypadek upadłości i chciał utrzymać tę zasadę także po wejściu w życie nowej ustawy. Ponieważ jednak inni duzi organizatorzy zaczęli poszerzać ofertę w tym zakresie (TUI-Pakiet Plus, Thomas Cook pakiet usługowy „Sunny Heart”, Schauinsland pakiet Hotel & Mehr), także DER Touristik wprowadził zmianę.