Program powstał we współpracy z Uniwersytetem Hertfordshire i będzie łączył szkolenia zawodowe, pracę w dziale prawnym i naukę akademicką, informują brytyjskie media branżowe. Będą mogły skorzystać z niego zaledwie dwie osoby, zgłoszenia koncern przyjmuje tylko do końca lipca tego roku.

Nauka połączona z praktykami potrwa sześć lat. Firma oczekuje, że kandydaci będą legitymować się najwyższymi notami na świadectwach ukończenia szkoły. Koncern zachęca osoby w różnym wieku, także z doświadczeniem w innych branżach, które chciałyby zmienić swoją karierę.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować możliwość nauki zawodu radcy prawnego bez konieczności szukania okupionej złą sławą walki o miejsce na szkoleniu zawodowym. Dodatkową korzyścią jest to, że w czasie nauki już się zarabia, zamiast gromadzić coraz większy kredyt studencki – mówi główny prawnik w TUI w Wielkiej Brytanii i Irlandii Pete Baxter. Program jest tak pomyślany, aby po sześciu latach student był w pełni przygotowany do pracy na stanowisku radcy prawnego i umiał poruszać się w środowisku biznesowym.

TUI już dwa lata temu ogłosił, że do końca 2020 roku na staż i praktyki przyjmie 2 tysiące osób. Oferty szkoleń dotyczą między innymi działów informatycznego, handlowego.