Spółka Rainbow Tours, właściciel biura podróży Rainbow, zawarła z LOT-em umowę czarteru boeinga 787-8 dreamliner na sezony turystyczne zima 2018/2019 i zima 2019/2020. Samolot będzie wykorzystywany do wożenia klientów touroperatora na dalekich trasach, do: Meksyku (Cancun), Wietnamu (Cho Chi Minh), Tajlandii (Bangkok), Dominikany (Puerto Plata), Brazylii (Rio de Janeiro) i na Kubę (Varadero).

W pierwszym okresie świadczenie usług czarterowych przypadnie między 31 października tego roku a 6 maja 2019 roku, a w drugim sezonie potrwa od 30 października 2019 roku do 23 marca 2020 roku. Wartość usług czarterowych oszacowano na 89,8 miliona (pierwsza zima) i 86,3 miliona (druga zima) złotych.

Cena może się jednak zmienić ze względu na zmianę cen paliwa lotniczego lub opłat lotniskowych – zastrzeżono w umowie. Rainbow może zmienić liczbę rejsów „w ślad za zmianami popytu rynkowego na wskazanych kierunkach (destynacjach), w tym dokonać anulacji bezkosztowej (w ograniczonym procencie wartości godzin blokowych), co może przełożyć się na zmianę wartości całkowitej usług czarteru” – zaznacza w komunikacie touroperator.

Rainbow korzysta z dreamlinerów LOT-u już od 2013 roku (zobacz: „Rainbow Tours bierze więcej dreamlinerów”).