Protected Trust Services dostarcza rozwiązań dla biur podróży i agencji turystycznych, dzięki którym bez dużego wkładu finansowego mogą one spełnić wymogi formalne związane z prowadzeniem tego typu działalności.

Teraz chce pozyskać co najmniej 120 nowych członków dla konsorcjum stworzonego z myślą o doświadczonych agentach – donosi portal Travel Weekly. Prezes PTS Daniel Landen mówi w rozmowie z serwisem, że w Wielkiej Brytanii istnieje wiele organizacji oferujących rozwiązania zarówno dla start-upów, jak i doświadczonych agentów, którzy cenią sobie organizowane przez nie szkolenia i pomoc w prowadzeniu promocji.

Jego firma udostępnia rachunek powierniczy i gwarancję ubezpieczeniową wymaganą przez przepisy unijne bez konieczności zawierania umów z towarzystwami ubezpieczeniowymi we własnym imieniu. W ofercie znajdują się też inne usługi finansowe, jak hedging walut, ubezpieczenia czy dostęp do atrakcyjnych warunków współpracy z akceptantami płatności kredytowych.

Agenci, którzy chcą przystąpić do konsorcjum, muszą mieć co najmniej dwa lata doświadczenia. Wpisowe wynosi 999 funtów, miesięczna licencja za korzystanie z rozwiązań technologicznych i rachunku powierniczego to 99 funtów, do tego dochodzi składka członkowska w wysokości 200 funtów rocznie. PTS nie pobiera części prowizji, jaką otrzymuje agent, ale stałą kwotę 20 funtów za rezerwację.