Zimą Niemcy wybiorą Egipt

Niemieccy touroperatorzy powiększają zimową ofertę wypoczynku w Egipcie. Część klientów może jednak wybrać Wyspy Kanaryjskie, które w kolejnym sezonie nieco potanieją – donosi portal FVW

Publikacja: 10.07.2019 10:06

Zimą Niemcy wybiorą Egipt

Foto: Filip Frydrykiewicz

W ostatnim roku Egipt popularność zawdzięcza zarówno atrakcyjnym cenom, jak i temu, że zdołał odzyskać zaufanie klientów. W 2018 roku pojechało tam na urlop 1,7 miliona Niemców, o 40 procent więcej niż rok wcześniej.

Czytaj też: „Egipt odzyskuje turystów”.

Tamtejsi touroperatorzy, TUI, FTI i Alltours, potwierdzają, że duże zainteresowanie utrzymuje się również w tym roku, dlatego spodziewają się dwucyfrowego wzrostu liczby turystów. Perspektywy na zimę 2019/20 są dobre, choć główny konkurent Egiptu, Wyspy Kanaryjskie, prawdopodobnie potanieje, a to może spowodować ucieczkę części klientów. W zeszłym roku z powodu wysokich cen pobytu na tym archipelagu wiele osób wybrało Afrykę Północną.

W nadchodzącym sezonie organizatorom udało się uniknąć podwyżek, Alltours podaje nawet, że koszty wyjazdów w ten rejon świata spadną średnio o 3 procent. Najwięksi niemieccy touroperatorzy poszerzyli jednak egipską ofertę o kilkadziesiąt procent. Na przykład linie lotnicze TUIfly będą miały o 35 procent więcej miejsc w samolotach lecących do Hurghady i o 22 procent więcej do Marsa Alam. TUI jest też jedynym biurem oferującym bezpośrednie połączenia do Luksoru.

Thomas Cook otwiera tam nowe obiekty pod markami Casa Cook i Cook’s Club, a Schauinsland-Reisen wyczarterował na wyłączność statek pływający po Nilu. Na rejsy stawia również FTI, który powiększa flotę z 20 do 30. Dodatkowo za opłatą w wysokości 5 euro doliczaną do kosztu wizy goście dostają egipską kartę SIM do telefonu i voucher na wycieczkę.

Także sam Egipt mocno inwestuje w turystykę. Pod koniec tego roku ma zacząć działać nowy port lotniczy Berenice położony około 200 kilometrów od Marsa Alam, kilka miesięcy temu pierwsze samoloty zaczęło przyjmować lotnisko Sphinx International Airport leżące około 30 kilometrów od Kairu.

Zobacz: „Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów”.

Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Piotr Henicz, Itaka: Jesteśmy bliscy zakończenia współpracy z Wakacje.pl