Jak donosi niemiecki branżowy portal Touristik Aktuell, 20 agentów turystycznych przygotowało paczki ze słodyczami dla touroperatorów, którzy zmagają się z kryzysem wywołanym strachem turystów przed koronawirusem. Do przesyłek dołączono list z podziękowaniami za pracę.

CZYTAJ TEŻ: Część niemieckich touroperatorów odwołuje wyjazdy studyjne

„Po katastrofach naturalnych, atakach terrorystycznych i wojnach chyba nikt nie przypuszczał, że jakiś wirus przyniesie takie skutki naszej wspaniałej branży. Codziennie walczymy przy biurkach dla naszych klientów, żeby ich uspokoić, żeby utrzymać rezerwacje i pozyskać nowe. Nie poddajemy się! Ta paczka ma wam dodać odwagi, pocieszyć i pokazać, że doceniamy wasze zaangażowanie w czasach, kiedy nikt nie wie, co przyniesie jutro. Trzymajcie się. Razem sobie z tym poradzimy” – czytamy w liście.

Paczki, które wymyślił Kevin Walther z biura Fernweh w miejscowości Apolda i Marion Schlotter z biura Sonne und Mehr z Bochum, zostały wysłane do FTI, DER Touristik, Schauinsland-Reisen, Aiday TUI, TUI Cruises, Nicko Cruises, Alltoursu i Chamäleona.

ZOBACZ TAKŻE: Przychody niemieckich agentów turystycznych wyraźnie spadły