– Ta decyzja dla zarządu Wakacje.pl była bardzo trudna, niestety konieczna w sytuacji, w której ruch turystyczny na świecie w zasadzie nie istnieje. Wakacje.pl ograniczają koszty – tłumaczy w rozmowie z portalem dyrektor ds. PR i komunikacji w Wirtualnej Polsce (właściciel Wakacje.pl) Michał Siegieda. Nie podaje jednak konkretnej liczby zwolnionych ani liczby wszystkich pracowników firmy.

Według portalu decyzję o ograniczeniu zatrudnienia kierownictwo Wakacje.pl podjęło we wtorek. – Wakacje.pl ograniczają koszty, aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu – mówi Siegieda.

CZYTAJ: Sprzedaż ofert biur podróży w Wakacje.pl stanęła

W ostatnich latach Wakacje.pl rozwijały się dynamicznie. W 2018 roku kupiły agencyjną sieć sprzedaży wycieczek My Travel, a w zeszłym roku przejęły spółkę Travel Network Solutions, właściciela franczyzowej sieci sprzedaży ofert turystycznych Wakacyjny Świat. W sumie firma dysponowała więc największą siecią sprzedaży w kraju, w skład której wchodziło 370 salonów, działających pod trzema markami.

W 2018 roku w Wakacje.pl pracowało średnio (liczba zatrudnionych jest zmienna, ponieważ w sezonie firma zatrudnia dodatkowych konsultantów) 212 osób. Rok wcześniej – 147.