Szef Grupy Invia został prezesem sieci biur agencyjnych Travelplanet.pl, zastępując na tym stanowisku Roberta Gołuńskiego. Invia jest właścicielem polskiej spółki, działa też w Czechach, Słowacji, na Węgrzech (Invia), w Austrii, Szwajcarii i Niemczech (Ab in den Urlaub, Fluege.de, Reisen.de, Hotelreservierung.de, Airline direct, Travelchannel.de). Funkcję menedżera na Polskę objął dotychczasowy dyrektor marketingu i e-commerce’u Radosław Damasiewicz.

„Zmiany wynikają z dostosowywania struktury Travelplanet.pl do specyfiki funkcjonowania Grupy Invia i dążenia do osiągnięcia efektu synergii wywołanej wdrażaniem innych rozwiązań biznesowych w ramach Grupy Invia” – wyjaśnia Travelpanet.pl w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Nowa siedziba Travelplanet.pl – relaks w Jamajce, narada w Tasmanii

Boris Raoul ma bogate doświadczenie menedżerskie. Przed objęciem stanowiska prezesa Invii we wrześniu 2017 roku między innymi przez 12 lat związany był z Grupą FTI, najpierw jako dyrektorem ds. produktu biura podróży FTI Touristik (2001-2003), jego prezes (2005-2011), a następnie dyrektor operacyjny grupy (2011-2013). Wcześniej był dyrektorem ds. kontraktów w szwajcarskim TUI (2000-2001), a karierę w branży zaczynał jako menedżer kontraktujący w Alltours Flugreisen (1996-2000).

Raoul studiował zarządzanie, marketing i turystykę w F&U Akademie. Mówi biegle po niemiecku i francusku, zna też angielski i hiszpański.