Akcję pod marką Wakacyjnego Eksperta zorganizowało wspólnie z biurem podróży Grecos Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych. Ze strony OSAT-u biorą w niej udział Aleksander Kramarz (Mixtravel z Prudnika) i Grzegorz Kołłb-Sielecki (Lastowicze.pl z Kielc). Obaj znani są z tego, że podczas wyjazdów, choćby studyjnych organizowanych przez touroperatorów, nie rozstają się z aparatami fotograficznymi, którymi nie tylko robią zdjęcia, ale i kręcą filmy z odwiedzanych miejsc. Swoje materiały udostępniają w sieci.

CZYTAJ TEŻ: Wakacyjny Ekspert już w sieci

– Byli dziesiątki razy na różnych imprezach, profesjonalnie fotografują i filmują – opowiada prezes OSAT Marcin Wujec. – Tym razem ich zadaniem będzie popatrzeć oczami agenta turystycznego, jak wygląda podróżowanie w nowych warunkach, po covidzie. Liczymy, że swoimi zdjęciami, filmami, komentarzami przekażą najlepiej, co się zmieniło. Jak reagują klienci, jak działają procedury sanitarne na lotniskach i w hotelach, jak są przygotowane hotele, plaże i same miejscowości wypoczynkowe. Dzięki temu członkowie OSAT, Wakacyjni Eksperci, będą jeszcze lepiej przygotowani do rozmowy ze swoimi klientami – zapewnia.

Kramarz już dzisiaj poleciał na Rodos. W poniedziałek Kołłb-Sielecki wyruszy na Zakintos. – Być może będzie takich wyjazdów i relacji więcej, ale te dwie pierwsze są szczególnie ważne, bo ruch czarterowy dopiero wraca i trzeba ośmielić kolejnych turystów – dodaje Wujec.