CRD International ogłosił niewypłacalność po 45 latach działalności. Powodem były kłopoty wywołane przez pandemię koronawirusa. Firma organizowała wycieczki do Ameryki Północnej. Z kolei ID Reisewelt, właściciel marki Asiamar, który również zakończył działalność na skutek kryzysu, był specjalistą od podróży do Azji. Obie marki zostaną jednak na rynku i będą dalej wysyłać klientów na zagraniczne wojaże dzięki Geoplan Privatreisen, touroperatorowi z Berlina, który właśnie je przejął – donosi niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk.

CRD International zatrudniał kiedyś 28 pracowników, teraz 16 z nich utrzyma pracę. Firma zmieni nazwę na CRD Touristik i będzie kontynuować działalność w dotychczasowej siedzibie w Hamburgu. Z kolei ID Reisewelt ma obsługiwać klientów z Berlina. Nowy właściciel zatrzyma wszystkich pięciu zatrudnionych.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik kupuje sieć salonów sprzedaży

Prezes Geoplan Privatreisen Tobias Büttner zapowiada, że oba biura nie zmienią profilu działalności. Podczas gdy Asiamar oferuje produkt podobny do tego, który sprzedaje Geoplan, to CRD ma być uzupełnieniem dotychczasowego programu. – Trochę pominęliśmy Amerykę Północną jako kierunek wyjazdowy, teraz dzięki CRD mamy kompletny know-how – podkreśla Büttner.

Geoplan, któremu szefuje, działa od 1989 roku i specjalizuje się w oferowaniu podróży szytych na miarę i wyjazdów z prywatnymi przewodnikami do Azji, krajów arabskich, Afryki, Ameryki Południowej i Oceanii.