Wakacje.pl sprawdziły, na jakie wyjazdowe okazje turyści polowali w tygodniu poprzedzającym tak zwany Black Friday (czarny piątek) z największymi obniżkami cen w roku, o czym donoszą w komunikacie. U tego agenta turystycznego wyprzedaż trwała dłużej, bo przez cały tydzień – od 23 do 29 listopada. W sprzedaży znalazły się oferty na zimę i lato 2021, których cena nie przekraczała 1300 złotych lub przecenione o co najmniej 20 procent, ale rabaty sięgały nawet 60 procent – raportują Wakacje.pl.

CZYTAJ TEŻ: Traveldata: Wakacje 2021 roku umiarkowanie droższe niż w 2020

Zimowy weekend w Polsce za 149 złotych – to najtańsza oferta sprzedana podczas tegorocznego Black Friday, a także w całej historii tej akcji w Wakacjach.pl, czyli od 2017 roku.

60 procent klientów Wakacji.pl, którzy kupili przecenione wycieczki, będzie wypoczywać jeszcze tej zimy. Co trzeci klient zarezerwował wycieczkę na lato.

Najpopularniejszym kierunkiem był Egipt – wyjazd do tego kraju kupiło 34 procent turystów. 20 procent wybrało Turcję, a 8 procent Grecję. Czwarte miejsce zajęła Hiszpania. Z kierunków egzotycznych najwyżej uplasowały się Tanzania (5. miejsce) i Meksyk (7. miejsce), gdzie można obecnie polecieć bez testu PCR. Szóstym najczęściej wybieranym kierunkiem była Polska.

Więcej niż połowa wycieczek kupionych w ostatnim tygodniu listopada była dla dwóch osób, 11 procent wyjazdów zarezerwowały rodziny z jednym dzieckiem, a 7 procent z dwojgiem dzieci.