Black Friday: Turyści polowali na Egipt, Turcję i Grecję

60 procent klientów Wakacji.pl, którzy kupili przecenione wycieczki w ostatnim tygodniu listopada, wyjedzie na wypoczynek jeszcze tej zimy. Co trzeci turysta zarezerwował wyjazd na przyszłe lato. Królowały Egipt, Turcja i Grecja.

Publikacja: 01.12.2020 15:55

Black Friday: Turyści polowali na Egipt, Turcję i Grecję

Foto: Fot. Nelly Kamińska

Wakacje.pl sprawdziły, na jakie wyjazdowe okazje turyści polowali w tygodniu poprzedzającym tak zwany Black Friday (czarny piątek) z największymi obniżkami cen w roku, o czym donoszą w komunikacie. U tego agenta turystycznego wyprzedaż trwała dłużej, bo przez cały tydzień – od 23 do 29 listopada. W sprzedaży znalazły się oferty na zimę i lato 2021, których cena nie przekraczała 1300 złotych lub przecenione o co najmniej 20 procent, ale rabaty sięgały nawet 60 procent – raportują Wakacje.pl.

CZYTAJ TEŻ: Traveldata: Wakacje 2021 roku umiarkowanie droższe niż w 2020

Zimowy weekend w Polsce za 149 złotych – to najtańsza oferta sprzedana podczas tegorocznego Black Friday, a także w całej historii tej akcji w Wakacjach.pl, czyli od 2017 roku.

60 procent klientów Wakacji.pl, którzy kupili przecenione wycieczki, będzie wypoczywać jeszcze tej zimy. Co trzeci klient zarezerwował wycieczkę na lato.

Najpopularniejszym kierunkiem był Egipt – wyjazd do tego kraju kupiło 34 procent turystów. 20 procent wybrało Turcję, a 8 procent Grecję. Czwarte miejsce zajęła Hiszpania. Z kierunków egzotycznych najwyżej uplasowały się Tanzania (5. miejsce) i Meksyk (7. miejsce), gdzie można obecnie polecieć bez testu PCR. Szóstym najczęściej wybieranym kierunkiem była Polska.

Więcej niż połowa wycieczek kupionych w ostatnim tygodniu listopada była dla dwóch osób, 11 procent wyjazdów zarezerwowały rodziny z jednym dzieckiem, a 7 procent z dwojgiem dzieci.

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek