Czy na ulicach i w restauracji trzeba nosić maseczki, czy atrakcje turystyczne są otwarte, co się zmieniło w hotelach i na plażach i jak wygląda życie w kurortach u schyłku pandemii? – klienci biur podróży mają dziesiątki pytań. Najczęściej przychodzą z nimi do sprzedawców i agentów turystycznych. Nie zawsze udaje im się jednak na nie odpowiedzieć. Trudno się dziwić, sytuacja jest dynamiczna.

Na wiele pytań postaramy się więc znaleźć odpowiedź w rozmowie z cyklu  „Cztery strony turystyki” z zaproszonymi ekspertami, którymi tym razem będą przedstawiciele touroperatorów z różnych krajów.

GRECJA. Marcin Pietrzyk, licencjonowany przewodnik po Grecji, od 20 lat mieszkaniec Salonik, autor przewodnika „Grecja po mojemu. Przewodnik dla grekomaniaków”. Wcześniej szef rezydentów w Grecosie, obecnie związany z Rainbowem. Jeden z inicjatorów akcji „Przewodnicy bez granic”, która w pandemii miała za zadanie podtrzymać kontakt przewodników z turystami.

EGIPT. Adel Mohamed urodził się w Kairze, studiował hotelarstwo i turystykę na tamtejszym uniwersytecie. Pracował potem jako przewodnik i pilot wycieczek z Polski (zaczynał jeszcze w Triadzie). Polskiego uczył się na kursach w Kairze i w Katowicach, ale, jak podkreśla, nieustannie nad nim pracuje, m.in. dużo czytając po polsku. Przeniósł się do Warszawy, gdzie pracuje jako menedżer produktu w Sun&Fun Holidays, stąd też dużo czasu spędza w kurortach na Morzem Czerwonym.

TURCJA. Wioletta Litwin-Yüksel życie dzieli między Polskę i Turcję. Z wykształcenia jest orientalistką-turkologiem. Od 20 lat pracuje w turystyce w Turcji, z tego 15 lat w barwach Itaki. Obecnie szefuje obsłudze Itaki w regionie Turcja Egejska. Zimą pilotuje wycieczki do Indii, Sri Lanki, Malezji, Wenezueli, na Kubę, a nawet na Antarktydę.

BUŁGARIA. Magdalena Tekla jest rezydentką biura podróży Prima Holiday. Od 23 lat związana z branżą turystyczną, obecnie mieszkanka Burgas. Podróżniczka, pasjonatka górskich wędrówek i wspinaczki skalnej. Autorka profilu @bulgaria_by_magway na Instagramie.

WYSPY KANARYJSKIE. Dominik Gradowski, rezydent Itaki na Fuerteventurze kończył turystykę i rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W Itace od 10 lat. Wcześniej poznał, jako pilot i rezydent Turcję, Egipt, Zanzibar i Wyspy Kanaryjskie.

Macie więcej pytań? Możecie zadać je na czacie podczas transmisji.

Spotykamy się w poniedziałek, 31 maja, o godzinie 10.

Oglądajcie na: Turystyka.rp.pl lub na https://www.facebook.com/Turystykarzeczpospolita

""

turystyka.rp.pl