Szefowie TUI Deutschland, DER Touristik, FTI, Alltoursu, Schauinsland i HolidayCheck wystosowali wspólny apel do klientów. List zaczynają od podkreślenia, że wraz z rozpoczęciem letnich wakacji Niemcy znów mogą podróżować. Wiele osób skorzystało już z tej okazji, inni szykują się do wyjazdu do wymarzonych miejsc.

Jednak, „żeby każdy z nas miał w tym roku szansę na długo wyczekiwany urlop, musimy trzymać się wspólnych zasad” – piszą prezesi. „Będąc ostrożnym w wakacyjnym miejscu, możemy przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie, a także osobom, które dopiero będą wybierać się na urlop, tak ważną dla nas wolność podróżowania”.

CZYTAJ TEŻ: Niemieckie biura podróży: Mamy dowód, że wycieczki są bezpieczne

Autorzy listu zwracają się do klientów z apelem, by zachowywali się odpowiedzialnie i uważali na siebie na wakacjach. „Cieszcie się, korzystajcie z odpoczynku, ale przestrzegajcie obowiązujących zasad i reżimu sanitarnego. Drink przy basenie smakuje tak samo, nawet jeśli zachowamy odstęp społeczny, a do maseczek w supermarketach już wszyscy się przyzwyczailiśmy. Pamiętajcie: im więcej osób się zaszczepi, tym mniejsze szanse ma wirus”.

Prezesi podkreślają, że wdzięczność za to okażą nie tylko odwiedzający, ale też mieszkańcy odwiedzanych miejsc.

List podpisali prezes HolidayCheck Christoph Ludmann, prezes TUI Deutschland Marek Andryszak, kierownik sprzedaży Schauinsland Reisen Detlef Schroer, dyrektor marketingu i sprzedaży w Alltoursie Georg Welbers, prezes FTI Group Ralph Schiller i prezes DER Touristik Deutschland Mark Tantz..