Choć początki 2017 roku nie nastrajały niemieckich agentów turystycznych pozytywnie, to ostateczne podsumowanie pokazało, że łącznie udało im się osiągnąć obrót o 6,4 procent wyższy niż w roku 2016 – podaje firma Tats, dostarczająca systemy do zarządzania sprzedażą w biurach turystycznych.

Zdaniem autorów raportu jednym z głównych motorów napędowych były w pośrednictwie turystycznym rejsy wycieczkowe. Od stycznia do grudnia 2017 roku obrót z tytułu ich sprzedaży wzrósł o 14,5 procent. Rezerwacje wyjazdów turystycznych (łącznie z rejsami) zapewniły przychód o 7,6 procent wyższy niż w roku 2016. Wartość rezerwacji biletów lotniczych wzrosła o 5,3 procent, a pozostałych usług turystycznych (włączając w to transport lądowy i ubezpieczenia) – o 5,7 procent.

Dobre wyniki notowane są też w nowym, 2018 roku. Wycieczki już zarezerwowane, z terminem wylotu do października 2018 roku, dają agentom turystycznym łączny obrót o 7 procent wyższy niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W kategorii rejsów wycieczkowych wzrost ten sięga zaś 7,3 procent.