Rainbow podsumował wyniki przedsprzedaży sezonu Lato 2018 (wczasy i wycieczki realizowane w okresie od kwietnia do października 2018 roku). To kolejny rok, kiedy touroperator osiąga bardzo duży wzrost – tym razem 36,8 procent w stosunku do wyników przedsprzedaży w 2016 r. Oznacza to 87962 rezerwacji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dobrego wyniku – mówi cytowana w komunikacie biura podróży dyrektor marketingu i PR w Rainbow Emilia Bratkowska. – Jesteśmy przekonani, że jest to zapowiedź kolejnego bardzo udanego sezonu. Szczególnie cieszy nas powrót popularności Turcji i Egiptu – dwóch najważniejszych od lat kierunków letnich wyjazdów Polaków. Doskonale sprzedaje się również Grecja, która od kilku sezonów notuje rekordy rezerwacji. Widać także, że klienci już się przekonali, że wcześniejsze planowanie urlopów po prostu się opłaca, bo jeśli będą czekać do ostatniej chwili, trudno im będzie znaleźć to, co by najbardziej chcieli i w dodatku niedrogo. Najlepsze oferty znikają bowiem najszybciej i dlatego z roku na rok liczba rezerwacji w okresie wczesnej sprzedaży rośnie tak szybko.

Które kierunki notują największą liczbę rezerwacji? Pierwsza piątka to: Grecja, Riwiera Turecka, Bułgaria, Costa Brava i Albania. Widać dominację greckich wysp – stanowią one ponad 20 procent wszystkich rezerwacji letnich. – W tym roku Rainbow trafił również z nowymi kierunkami. Wakacje w Albanii, Macedonii nad jeziorem Ochrydzkim i na tunezyjskiej wyspie Dżerba dobrze się sprzedają – zapewnia Bratkowska.