Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

O ponad jedną trzecią spadły ceny wycieczek na lato w Wielkiej Brytanii. W ten sposób tamtejsi touroperatorzy zachęcają klientów do wczesnego rezerwowania wakacyjnych wyjazdów

Publikacja: 10.01.2019 01:26

Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

Foto: AFP

Przeceny sięgają nawet 36 procent – z takim rabatem można obecnie kupić wyjazdy na portugalskie wybrzeże Algarve, wynika z analizy serwisu TravelSupermarket. Porównanie powstało na podstawie oferty 25 organizatorów – podaje portal Travel Weekly.

Zobacz też: „Im wcześniej rezerwujesz wakacje… tym dłużej się cieszysz”.

W przeliczeniu na osobę (wyjazd siedmiodniowy) za noc w Algarve latem 2018 roku cena wynosiła 50,8 funta, a na nadchodzące lato już tylko 32,62 funta. Tygodniowy pobyt z własnym wyżywieniem z wylotem z Londynu-Luton kosztuje w najtańszej wersji 114 funtów od osoby. Przeceny obejmują wiele popularnych kierunków wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego, takich jak Zakintos (-31 procent), Costa Brava (-28 procent), Costa del Sol (-17 procent), Majorka (-13 procent), Costa Dorada (-9 procent), Kreta i Korfu (-7 procent).

Emma Coulthurst, która na stronie TravelSupermarket komentuje wyniki analizy, twierdzi, że touroperatorzy robią wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, kiedy na rynku było bardzo dużo ofert last minute. Żeby pozyskać jak najwięcej podróżnych już teraz, decydują się na obniżkę.

Zdaniem Coulthurst tak tanio można było wcześniej kupić wycieczki tylko okazyjnie. Podaje też przykład wyjazdów dla rodzin z dziećmi w środku wakacji, których cena zaczyna się od 214 funtów od osoby. Jak dodaje, w tym roku podatek wylotowy na rejsy krótkiego zasięgu został w Wielkiej Brytanii zamrożony, co także będzie miało pozytywny wpływ na wysokość cen pakietów.

TravelSupermarket przewiduje, że w nadchodzącym sezonie letnim popularne będą Turcja i Bułgaria z uwagi na korzystny kurs liry i lewy do funta brytyjskiego. Dobre oferty można znaleźć też na wyjazdy do Egiptu.

Czytaj też: „Thomas Cook sprzedaje taniej w internecie”.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny