Dotychczas touroperator dołączał do pakietów ubezpieczenia podróżne firmy ubezpieczeniowej Saltus (dawniej SKOK Ubezpieczenia) i proponował polisy Allianza. Teraz postanowił związać się z TU Europa.

Jak przyznaje kierownik marketingu biura podróży Łukasz Bukowski, jego firma sięgnęła po gotowy produkt na rynku, którego atutem jest dostosowanie do nowych warunków, a więc między innymi – w wariancie rozszerzonym - ochrona klienta na wypadek zachorowania na covid, a także w razie trafienia do kwarantanny lub izolacji podczas trwania imprezy turystycznej.

- Dawniej klienci nie zwracali tak bardzo uwagi na zakres ochrony polisy, teraz coraz częściej to robią, pytają o warunki związane z covidem – wyjaśnia Bukowski.

Firma podaje, że można też obecnie, nawet kilka dni przed wylotem, dokupić ubezpieczenie na wypadek rezygnacji lub przerwania imprezy.

Przy okazji w komunikacie dla agentów turystycznych Ecco Holiday pisze: „Jesteśmy przekonani, że nasza decyzja o współpracy z Europa Ubezpieczenia przyniesie korzyści nie tylko Państwa i naszym klientom, ale również Państwu jako naszym agentom. Nowym elementem tej współpracy jest prowizja agencyjna od sprzedaży ubezpieczeń podróży zagranicznych w wariantach Super i Extra. Prowizja agencyjna od ubezpieczenia kosztów rezygnacji lub przerwania wycieczki pozostaje bez zmian”.