165 turystów poleciało do Turcji 26 grudnia liniami lotniczymi Smartwings z warszawskiego Lotniska Chopina.

Na lotnisku w Kayseri zostali przywitani powitalnymi banerami  różami przez prezesa spółki Erciyes Murata Cahit Cıngıego i dyrektora regionalnego Biura ds. Kultury i Turystyki Prowincji Kayseri Şükrüa Dursuna. Przylot turystów z Polski chętnie relacjonowały tureckie media - wyjaśnia w komunikacie Itaka.

Czytaj więcej

Itaka: Zima na wiele sposobów – od plaż Zanzibaru do stoków narciarskich w Turcji

Erciyes to najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Turcji, cieszący się rosnącą z roku na rok popularnością. Znajduje się na górze Erciyes (3917 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem środkowej Anatolii. Ma on 34 trasy narciarskie o różnym poziomie trudności i łącznej długości 102 kilometrów (w tym 55 km tras ratrakowanych) .

Erciyes zapewnia "świetne warunki dla entuzjastów sportów zimowych. To także dogodna baza do zwiedzana Kapadocji".

Klienci Itaki mają w cenie wyjazdu przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kilogramów na osobę i karnet na stoki.

Czytaj więcej

TO BYŁ ROK... Henicz: Rok odrabiania strat w biurach podróży, ale i rok niepewności

Mogą zamieszkać w jednym z czterech hoteli: Mirada Del Lago (4 gwiazdki), Grand Eras (4 gwiazdki), Mirada Del Monte (3+ gwiazdki) i Library Erciyes (trzy gwiazdki). Wszystkie te obiekty znajdują się blisko wyciągów narciarskich i oferują zakwaterowanie z formułą wyżywienia full board plus.

Na stokach panują dobre warunki narciarskie, a temperatura w Kayseri wynosi minus dwa stopnie Celsjusza - donosi biuro podróży.