Itaka daje dzieciom na Zanzibarze kamizelki odblaskowe. Bezpieczniej wrócą ze szkoły

Dwa tysiące kamizelek i innych odblaskowych elementów ufundowało uczniom, nauczycielom i rodzicom na Zanzibarze polskie biuro podróży Itaka. Dzięki temu dzieci mają być bezpieczniejsze w drodze do szkoły i do domu.

Publikacja: 20.12.2023 10:42

Na nieoświetlonych drogach giną piesi. Kamizelki poprawią ich bezpieczeństwo

Na nieoświetlonych drogach giną piesi. Kamizelki poprawią ich bezpieczeństwo

Foto: Itaka

Uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice i wdzięczni przedstawiciele lokalnych władz – biuro podróży Itaka przekazało Szkole Charytatywnej Bwejuu na Zanzibarze 500 kamizelek odblaskowych (250 dla dorosłych i 250 dla dzieci), 500 opasek i 500 breloków odblaskowych oraz 500 kolorowanek z kredkami.

Dar przekazały w imieniu polskiej firmy jej rezydentki

Dar przekazały w imieniu polskiej firmy jej rezydentki

Itaka

Dar z Polski wręczyły 9 grudnia rezydentki Itaki. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie i ich rodziny, ale również przedstawiciele władz i policjanci, którzy przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze. Biuro podróży informuje o wydarzeniu w komunikacie.

Szkoła została założona w 2004 roku, aby zapewnić opiekę i podstawową edukację sierotom i dzieciom w trudnej sytuacji – wyjaśniał Rajab Ali Jaku, założyciel i dyrektor Szkoły Charytatywnej Bwejuu. – Celem dzisiejszego wydarzenia jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze w nocy. Na Zanzibarze główne drogi są nieoświetlone, co jest ogromnym problemem. Niektórzy kierowcy nie zauważają ludzi na poboczu i dlatego mamy wiele wypadków – mówił.

Lokalna społeczność próbuje zaradzić problemowi budując progi zwalniające na drogach w miejscach, gdzie ruch pieszych jest największy. – Czasami samochody nocą jadą bardzo szybko. Z powodu wypadków straciliśmy wielu naszych krewnych – potwierdza jeden z rodziców.

Setki dzieci dostały elementy odblaskowe

Setki dzieci dostały elementy odblaskowe

Itaka

Dzięki elementom odblaskowym piesi będą lepiej widoczni na drodze. Jest nadzieja, że przyczyni się to do poprawy ich bezpieczeństwa i zmniejszy liczbę wypadków.

Organizując podróże do najdalszych zakątków świata współpracujemy z lokalnymi społecznościami – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. – W kontaktach z nimi wychodzimy poza zwykłe kontakty biznesowe, bo poznajemy tam wspaniałych ludzi. A ponieważ dzielą się z nami swoimi radościami i troskami, staramy się w miarę możliwości im pomagać. To forma podziękowania za ich gościnność i wspaniałe wakacje, jakie spędzają w ich krajach i regionach nasi klienci. Dziękujemy także Zanzibarowi, magicznej wyspie, którą odkryliśmy dla polskich turystów już ponad 10 lat temu – dodaje.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny