Coral Travel wskazuje kierunek ekspansji – chce wysyłać więcej klientów na Kanary

W przyszłym roku biuro podróży Coral Travel, znane głównie z organizowania wakacji w Turcji, chce rozwinąć ofertę wyjazdów na Wyspy Kanaryjskie. Planuje zwiększenie liczby klientów z różnych rynków, w tym z Polski.

Publikacja: 14.03.2024 01:10

Coral Travel wskazuje kierunek ekspansji – chce wysyłać więcej klientów na Kanary

Foto: Bloomberg

Dyrektor generalny Odeon Tours w Hiszpanii, agencji turystycznej należącej do Ferien Touristik/Coral Travel, działających w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ujawnił że Hiszpania jest jednym z kierunków, do których jego firma chce wysyłać więcej klientów. W rozmowie z hiszpańskim portalem branży turystycznej Tourinews na targach ITB w Berlinie, podkreślał, że główny nacisk położy na Wyspy Kanaryjskie. W zeszłym roku Coral Travel otworzył tam biuro DMC (destination management company) i, jak twierdzi, współpraca z tamtejszymi hotelarzami przebiega bardzo dobrze.

Czytaj więcej

Coral Travel Group chwali się wynikami i nagradza najlepsze hotele

Pięć Wysp Kanaryjskich na celowniku Corala

Firma działa na Teneryfie, ale touroperator już wcześniej współpracował blisko z hotelarzami z Wysp Kanaryjskich. W ofercie ma 400 obiektów na Lanzarote, Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii, La Gomerze i La Palmie. Grupa posiada też podobne biura na Majorce i w lądowej części Hiszpanii.

Otag potwierdził, że szczególnie dobrze radzi sobie obecnie rynek niemiecki – jest lepiej niż przed rokiem, a najwięcej rośnie sprzedaż wypoczynku na Balearach, Wyspach Kanaryjskich, ale też w części lądowej Hiszpanii.

Na nadchodzący sezon z optymizmem patrzą również hotelarze – ci spotkani na ITB twierdzą, że są zadowoleni z wczesnych rezerwacji. Ferien Touristik/Coral Travel sprzedał dotąd 25 procent programu do Hiszpanii z Niemiec.

Cel niemieckiego Corala — milion klientów

Plany firmy są ambitne – rocznie jako Grupa chce wysyłać milion klientów, a przychody z tego tytułu mają dochodzić do miliarda euro. – Cele te osiągniemy dzięki zasobom ludzkim i inwestycjom technologicznym grupy. Jesteśmy obecni nie tylko w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, niedawno uruchomione zostało biuro w Holandii, a wkrótce pojawi się więcej rynków źródłowych – wyjaśnia Otag.

Czytaj więcej

Trzeci pod względem wielkości touroperator w Niemczech szuka nowego właściciela

Na pytanie o cele krótko- i średnioterminowe jego firmy, dyrektor informuje, że na przyszłą zimę planuje ona bardziej rozwinąć ofertę na Wyspach Kanaryjskich. – W planach jest uruchomienie czarterów lub bloków miejsc z Polski, Rumunii, Czech i krajów bałtyckich na archipelag hiszpański, w którym widzimy duży potencjał – dodaje.

Biura Podróży
Z Eximem na Tahiti i Bora Bora – nowość w ofercie touroperatora
Biura Podróży
Spór Itaki z Wakacje.pl: Kiedy integracja systemów rezerwacyjnych?
Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów