Egipcjanin z największą siecią biur agencyjnych w Niemczech

Fot. Adobe Stock

Samih Sawiris, właściciel wiosek wakacyjnych, 33 hoteli i współwłaściciel niemieckiego biura podróży FTI przejął salony sprzedaży Thomasa Cooka w Niemczech, prowadzone na zasadach franczyzy.

Jak pisze niemiecki dziennik „Handelsblatt”, w ten sposób Sawiris stał się więc właścicielem największej sieci biur agencyjnych w tym kraju.

CZYTAJ TEŻ: Jedenaście firm kupiło francuskiego Thomasa Cooka

Transakcję przeprowadził przez prawie nieznaną, bawarską firmę Raiffeisen Touristik Group, w której ma 74,9 procent udziałów. Prowincjonalny charakter tej firmy to tylko pozory. Raiffeisen Touristik Group założył bank Raiffeisen. Jeden z jego menedżerów Wolfgang Altmüller stworzył organizację, do której należy połowa biur agencyjnych w Niemczech. Ponadto po zakupie w poprzednich latach sieci Reiseland, Thomas Cook Nederland i innych podmiotów, do grupy weszło prawie 700 biur. Łączny obrót firmy to 3,5 miliarda euro.

Sawiris kupił też przed pięcioma laty 33,7 procent udziałów w FTI, które po upadku Thomasa Cooka wskoczyło na trzecią pozycję w rankingu największych niemieckich biur podróży. Obroty firmy wynoszą 3,6 miliarda euro rocznie.

ZOBACZ TAKŻE: Thomas Cook ze Skandynawii ma już nowych właścicieli

Tak rozbudowana sieć służy biznesmenowi do sprzedawania miejsc w jego hotelach. Do Orascom Development Holding, którego jest właścicielem, należą 33 hotele i wiele wiosek wakacyjnych, między innymi egipska El Gouna, czarnogórska Luštica Bay czy szwajcarska Andermatt Swiss Alps.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT-y stawiają na wspólną promocję

Biuro Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (OPLOT) we współpracy z 22 lokalnymi organizacjami turystycznymi ...

Enter Air: 2018 rok pod znakiem rekordowych przychodów

W 2018 roku przychody Enter Aira pierwszy raz przekroczyły miliard złotych i wyniosły 1,3 ...

Kaliningrad daje darmowe wizy

Za darmo, bez wychodzenia z domu, o każdej porze – to największe zalety uzyskiwania ...

Kobiety poprowadzą nowy hotel w Dubaju

80 procent pracowników nowego hotelu sieci Time Hotels będą stanowiły kobiety, a w obiekcie ...

Radisson Red w nowym krakowskim wieżowcu

230 pokojów będzie miał nowy Radisson Red – pierwszy hotel tej marki w Polsce, ...

Dubaj: Jesteśmy rajem dla zakochanych

Romantyczna kolacja w niezwykłej lokalizacji, czas tylko dla siebie w pustynnym apartamencie lub dzień ...