IGHP ma nową szefową na Mazowszu

Zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powołał na stanowisko dyrektora regionalnego w województwie mazowieckim Elżbietę Nitsze, która aktualnie kieruje Airport Hotelem Okęcie.

Publikacja: 20.01.2020 16:16

IGHP ma nową szefową na Mazowszu

Foto: Fot. materiały prasowe

Elżbieta Nitsze związana jest z branżą hotelarską od ponad 20 lat – informuje IGHP w komunikacie. Pracowała w hotelach Warsaw Marriott i Sheraton Grand Warsaw. Przez sześć lat, do roku 2014 związana była z siecią hoteli Elbest – jako dyrektor generalna hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju oraz jako dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci. Od 2014 roku zajmuje stanowisko dyrektor generalnej Airport Hotelu Okęcie.

Od ponad 10 lat Elżbieta Nitsze prowadzi też własną działalność konsultingową i szkoleniową w zakresie hotelarstwa. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, w tym na temat skutecznej sprzedaży i efektywnego zarządzania.

Elżbieta Nitsze jest absolwentką szkoły hotelarskiej w Wiśle, studiowała też zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2017 ukończyła kurs menedżerski w Cornell’s School of Hotel Administration przy Uniwersytecie Cornella w Ithace w Stanach Zjednoczonych. Od 2019 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów Hotelowych (European Hotel Managers Association).

CZYTAJ TEŻ: IGHP: Telewizja w pokojach za droga

– Wierzę, że dzięki zrozumieniu rynku i potrzeb branży, a także aktywnej współpracy z hotelarzami będę miała szansę realizować powierzoną mi funkcję w duchu dobrych zmian – mówi Elżbieta Nitsze, cytowana w komunikacie. – Otwarte mówienie o wyzwaniach i rozpoznanie faktycznych potrzeb hotelarzy zaowocuje wykreowaniem solidnych podwalin codziennej, efektywnej współpracy między hotelami i realizacji projektów wspierających ich rozwój – dodaje.

Elżbieta Nitsze przejęła funkcję dyrektora regionalnego od Miłosza Stanisławskiego, który podjął nowe wyzwania zawodowe związane z rozwijaniem własnego projektu.

Dyrektorzy regionalni reprezentują IGHP w 14 regionach kraju. Odpowiadają między innymi za usprawnianie komunikacji w środowisku polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych izby, pozyskiwanie nowych członków, monitorowanie wydarzeń branżowych w regionach, współpracę z władzami, samorządami i innymi instytucjami z regionów, które mają wpływ na branżę hotelarską.

ZOBACZ TAKŻE: IGHP: Hotelarze potrzebują nowej ustawy

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to samorządowa organizacja działająca w branży hotelarsko-gastronomicznej. Prowadzi działalność promocyjną na rzecz swoich członków, certyfikuje produkty i usługi, reprezentuje hotelarzy w kontaktach z administracją państwową i w HOTREC-u (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Do IGHP należy około 450 hoteli oraz 36 dostawców usług i produktów dla hoteli.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny