540 złotych - tyle średnio trzeba zapłacić za nocleg dla dwóch osób w czasie tegorocznej majówki w 10 popularnych miejscowościach turystycznych - obliczyła firma inwestycyjna działająca w branży nieruchomości HRE Investments na podstawie danych platformy Booking.com.

Najwięcej zapłacą turyści, którzy wypoczywać będą w Sopocie - średnio prawie 700 złotych za dobę za dwie osoby (jest to stawka za niezarezerwowane jeszcze pokoje, których w Sopocie zostało około 25 procent).

Czytaj więcej

IGHP: W marcu odwrócenie sytuacji - miejskie hotele w górę, wypoczynkowe w dół

Wysoko cenią się też hotelarze z Karpacza, Świeradowa-Zdroju i Szklarskiej Poręby. Tam tydzień przed majówką średnia cena za dobę wynosi ponad 550 złotych. Dostępnych jest jeszcze 20-30 procent pokojów w hotelach i pensjonatach.

Nieco taniej jest Wiśle, Międzyzdrojach i Krynicy-Zdroju, w których za nocleg trzeba zapłacić średnio 400-500 złotych. To też niemało, mimo to w Międzyzdrojach obłożenie zbliża się już do 90 procent.

HRE Investments

Kto chce zaoszczędzić, może rozważyć wyjazd w drugi weekend majowy, który jest już o około 20-30 procent tańszy - radzi HRE Investments.

We wszystkich popularnych kurortach ceny są wyraźnie wyższe niż przed pandemią - średnio o 30 procent w porównaniu z 2019 rokiem.

HRE Investments